Bayrampaşa Pimaş Tıkanıklığı Açma

Günümüzde Bayrampaşa pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları bilgisayar destekli cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde, tıkanıklık kısa sürede açılırken pimaş borusuna ve evinizin hiçbir yerine zarar verilmez. Protesisat, 15 yılı aşkın tecrübesi ile tıkanıklık açma çalışmalarında elektronik cihazlar kullanmaktadır.

Bayrampaşa Gider Açma

Bayrampaşa gider açma çalışmaları eski dönemlere göre çok daha farklı yöntemlerle açılmaktadır. Eskiden tıkanıklığa müdahale edildiğinde, borunun içinde yabancı bir madde olduğu düşünülürdü. Ancak günümüzde kullanılan cihazlar sayesinde fark edildi ki Bayrampaşa pimaş tıkanıklığı her zaman borunun önünü tıkayan yabancı cisimlerden kaynaklanmamaktadır.

Bayrampaşa pimaş tıkanıklığının birkaç farklı sebebi bulunmaktadır. Bunlar içinde en basit olanı, yabancı bir cisimden dolayı meydana gelen tıkanıklıklardır.

Günümüzde kullanılan teknolojilerden biri olan kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içini, boruyu sökmeden görebilmekteyiz. Bu sayede fayansları kırmaya gerek kalmadan pimaş borusuna zarar vermeden gider tıkanıklığının sebebi tespit edilebilir.

Kameralı görüntüleme cihazı özel bir cihazdır. Pimaş borusunun içini incelemek için tasarlanmış bir cihazdır. Kamera kablosunun ucunda bir kamera bulunur. Kameranın üstünde de aydınlatma ışıkları bulunur. Bu aydınlatma lambaları sayesinde, karanlık olan pimaş borusunun içi görülebilmektedir. Bayrampaşa tıkanıklık açma çalışmasında, kameralı görüntüleme cihazı hayati öneme sahip bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde, Bayrampaşa tıkanıklık açma çalışmasında nasıl bir yol izleneceği belirlenir.

Bayrampaşa pimaş açma çalışmasında görüntüleme cihazı kullanılarak tıkanıklığın sebebi belirlenir. Gider tıkanıklığının sebebi yabancı bir cismin boruya kaçıp borunun önünü tıkamasından kaynaklanıyorsa bu cismin türü belirlenir. Çünkü gider tıkanıklığına sebep olan cisme göre robot cihazın ucuna aparat takılır. Robot cihazın ucuna iki farklı aparat takılabilmektedir. Bu aparatlardan biri, parçalama özelliğine sahiptir. Yani parçalanabilir cisimlerle karşılaşıldığında bu aparat takılarak o cisimler ufak parçalara ayrılır ve lağım kuyusuna gönderilir. Diğer aparat ise, çekip çıkarma özelliğine sahiptir. Yani, pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim saç, bez benzeri parçalanması mümkün olmayan cisimse, robot cihazın ucuna dolanmasını sağlıyoruz. Daha sonra robot cihazın yayı geri çekildiğinde tıkanıklığa sebep olan cisim de çıkarılmış olur.

Bayrampaşa tıkanıklık açma çalışmalarında, en basit tıkanıklık borunun içine yabancı bir cisim kaçması sonucu yaşanan tıkanıklık türüdür. Bir diğer tıkanıklık türü ise; pimaş borusunun çökmesi sonucu meydana gelir.

Pimaş borusunun çökme olayı çoğunlukla künk borularda yaşanır. Yani bina ile rögar kuyusu arasındaki hatta meydana gelen bir olaydır. Bina ile rögar kuyusu arasında kalan bu kısım çoğunlukla toprak altından geçer. Künk borusunun kalitesiz olması, betondan yapılmış künk borusunun sürekli suya maruz kalması sonucu çürümesi ya da toprak üstünde ağır bir şeyin olması sonucu basınca dayanamayarak kırılması gibi nedenlerden dolayı boruda çökme meydana gelebilmektedir.

Bu tür sorunların tespiti yine kameralı görüntüleme cihazıyla mümkündür. Görüntüleme cihazı ile yapılan çalışma sonucunda böyle bir durum tespit edilirse kanal açma makinesini kullanmaya gerek kalmaz. Çünkü Bayrampaşa tıkanıklık açma çalışmalarında bu tür bir sorun meydana geldiğinde gider hattının içi toprak ve molozla dolar. Kanal açma makinesi moloz ve toprağı temizleyemez. Toprak ve beton atıklarının temizlenmesi gerekir.

Bayrampaşa pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında bu tür sorunlar meydana gelirse, Protesisat’ın onarım ekipleri devreye girer. Onarım ekiplerimiz, ana gider hattı bakımında uzman olan kişilerden oluşur. Ekiplerimiz en kısa sürede sorunlu bölgeyi onararak kullanıma hazır hale getirirler.

Bayrampaşa Pimaş Tıkanıklığı Açma

Bayrampaşa pimaş tıkanıklığı açma, tuvalet ve lavabo borularındaki tıkanmalar için söylenebilir.

Bayrampaşa lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında en sık karşımıza çıkan sorun lavaboda yağ olmasıdır. Yemek atıklarının ve bulaşıkların yağı lavabo borusunun içine girer ve boruya yapışır. Zaman geçtikçe boru içindeki yağ kalıplaşmaya başlar. Kalıplaşan yağ, lavabo borusunun içini daraltır ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Protesisat, Bayrampaşa lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında görüntüleme cihazı ile bu tür bir sorun tespit ettiğinde durumu müşteriye bildirir. Lavabodaki yağın zararını ve ilerde olabilecek sorunları anlatır. Ardından nasıl temizlenmesi gerektiği hakkında bilgi verir. Müşterinin kabul etmesi durumunda pimaş yıkama işlemine geçilir.

Pimaş yıkama çalışması pimaş yıkama makineleri ile yapılır. Adından da anlaşılacağı gibi pimaş borusunun içi yıkanır. Yıkama çalışmaları sayesinde, pimaş borusuna yapışmış inatçı atıklar temizlenir.

Bayrampaşa tuvalet tıkanıklığı açma çalışması sırasında en sık karşımıza çıkan sorun gider borusunun eğim sorunudur. Gider borusunda eğim sorunu olursa, Bayrampaşa tuvalet tıkanıklığı sık sık meydana gelir. Bu sorunun ortadan kaldırmak gerekir.

Yine Protesisat’ın onarım ekipleri yanlış döşenmiş pimaş borusunu sökerek, terazi ile uygun eğim vererek döşerler. Protesisat tarafından yapılan bütün onarımlar bir yıl garanti altına alınır.

Bayrampaşa pimaş tıkanıklığı açma hizmeti almak istiyorsanız Protesisat ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları müşteri hizmetlerimiz cevaplasın. Servis talep ettiğinizde trafik durumuna göre ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelmektedirler. Protesisat 20 servis aracı ile İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek