Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti

Beylikdüzü su kaçağı tespiti yapan firmamız, Beylikdüzü’nde en çok tercih edilen firmalardan biridir. Su kaçak tespiti için kullandığımız cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Beylikdüzü Su Kaçak Tespiti Yapan Firma

Beylikdüzü su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, su kaçağının meydana geldiği tesisat sistemine göre cihaz kullanmaktadır. Farklı su kaçak tespiti cihazları kullanmak, su kaçağı tespitini kolaylaştırır.

Beylikdüzü’nde su kaçağı bulan firma arıyorsanız, firma hakkında iyi araştırma yapmalısınız. Firmanın deneyimi çok önemli bir faktördür. Tercih edeceğiniz firma ne kadar eski olursa o kadar çok deneyime sahiptir. Protesisat 2003 yılından beri cihazla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Türkiye’nin en büyük su kaçak tespiti yapan Protesisat, 20 servis aracı ile hizmet vermektedir.

20 servis aracımız sayesinde en hızlı hizmeti vermekteyiz. Ekiplerimizin tamamı uzman kişilerden oluşmaktadır. Beylikdüzü’nde su kaçak tespiti yapan firmamız, müşteri memnuniyetini dikkate alarak en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Firmamız İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.

Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evlerimizde su kaçağı meydana geldiğinde panik yaparız. Çünkü su kaçağı devam ettiği sürece eve ve eşyalarımıza zarar verir. Su kaçağını kendi imkânlarımızla durdurmaya çalışırız. Ancak nerden ve nasıl başlayacağımızı bilmeyiz.

Evinizde su kaçağı meydana geldiğinde yapmanız gerekenler:

  • Normalde su kaçağı meydana geldiğinde, su kaçağının belirtilerine bağlı olarak hangi tesisat sisteminde olduğu anlaşılır.
  • İlk olarak, su sayacının olduğu yerdeki ana vanayı kapatınız.
  • Ana vanayı kapattıktan sonra bir süre bekleyin ve su kaçağı olan yeri gözlemleyin.
  • Su kaçağında azalma meydana geldiyse, panik yapmanıza gerek kalmaz çünkü ana vanayı kapattığınız için su kaçağı tamamen duracaktır.
  • Ancak vanayı kapatmanıza rağmen su kaçağı kesilmediyse, üst kat komşunuzun tesisat sisteminde su kaçağı olabilir.
  • Üst kat komşunuzun tesisatında su kaçağı olup olmadığı, su kaçağının belirtileri tavanda veya duvarın üst kısmındaysa geçerlidir.
  • Diğer bir su kaçağı ihtimali atık su tesisatında meydana gelebilir.
  • Evinizdeki lavabo ve tuvaleti bir süre kullanmayınız.
  • Su kaçağı belirtisinde azalma varsa, atık su tesisatında kaçak olduğu anlaşılır.

Yukarıdaki durumları yaptıktan sonra profesyonel bir firmadan yardım talep edin. Çünkü su kaçağı noktasal olarak tespit edilip onarımı yapılmalıdır. Sandığınızın aksine adresinize gelecek olan ekiplerimiz çekiç ve matkap gibi aletler kullanarak su kaçağını tespit etmezler.

Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti

Adresinize gelen ekiplerimiz, içme suyu tesisatını kontrol eder. Öncelikle manometre ile temiz su tesisatınızın basıncını kontrol ederler. Basınçta düşme meydana geliyorsa, su kaçağının temiz su tesisatında olduğu kesinlik kazanır.

Su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu tespit edildikten sonra noktasal olarak tespit çalışmasına geçilir. Bunun için akustik dinleme cihazı ile su kaçağı belirtisinin olduğu duvar dinlenir. Akustik dinleme cihazının hassas özelliği sayesinde, su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

Beylikdüzü su kaçak tespiti yapıldıktan sonra, en fazla bir fayans boyu kadar bir alan açılır. Delinmiş olan boru tamir edilir. Açılan alan tekrar eskisi gibi kapatılır. İçme suyu tesisatının basıncı tekrar kontrol edilir. İkinci bir su kaçağı olma ihtimaline karşı bu kontrolün yapılması gerekir. İkinci kontrol sonucunda bir sorun tespit edilmezse çalışma sonlandırılır.

Adresinize gelen ekiplerimiz, temiz su tesisatında su kaçağı olmadığını tespit ederse, pis su tesisatını kontrol ederler. Atık su tesisatında su kaçağı tespiti akustik dinleme cihazı ile yapılamaz. Çünkü akustik dinleme cihazının etkili olabilmesi için, boruda ki suyun basıncının yüksek olması gerekir.

Atık su tesisatındaki suyun basıncı düşük olduğu için, Beylikdüzü su kaçağı tespiti kameralı görüntüleme cihazı ile yapılır. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası, tuvalet veya lavabo girişinden boru içine gönderilir. Kameradaki görüntüler anlık olarak monitöre yansır. Monitördeki görüntüleri inceleyen ekiplerimiz su kaçağını tespit ederler.

Atık su tesisatındaki su kaçağı, pimaş borusunun çatlamasından dolayı veya contanın sıyrılmasından dolayı meydana gelmektedir. Her iki durumda da pimaş borusuna müdahale edilmelidir.

Pimaş borusunun tamiri mümkün olmadığı için borunun sökülüp yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Protesisat’ın onarım ekipleri uzman kişilerden oluşmaktadır. Hem tesisat ustası hem de fayans ustası olan ekiplerimiz, sorunlu olan pimaş borusunu değiştirdikten sonra söktükleri fayansları yeniden döşerler. Siz hiç zahmete girmeden gerekli olan çalışmaları yapan ekiplerimiz, kullanıma hazır şekilde sizlere teslim ederler.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek