Kanal Temizleme

Kanallar şehirlerin boşaltım sistemleridir. Tıpkı bir insan gibi şehirler de boşaltım sistemlerini çalıştırarak, gereksiz şeyleri atarlar. Bunun için kanallar yapılmıştır. Kanallar zamanla tıkanabilir kanal tıkanıklığı açmak için kanal temizleme hizmetleri sunulmaktadır. Bu hizmetler kanalların açılması ve açık kalmasını sağlayan hizmetlerdir.

Kanallar Niçin Temizlenmelidir?

Şehir alt yapısı olan kanallar genellikle 30 cm çapında borulardan oluşmaktadır. Bu borular ile şehir içindeki atıklar şehirden başka bölgelere taşınırlar. Sürekli kullanılan bu kanallar, düzenli olarak temizlenmezse bir süre sonra tıkanırlar. Tıkanan kanallar bir süre sonra yükü kaldıramaz ve kanalarla gelen pis sular bir süre sonra taşmaya ve şehri kirletmeye başlarlar. Bu hem kötü bir görüntü oluşmasına hem de pis kokuların etrafa yayılmasına neden olur. Ayrıca çeşitli salgın hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur tarihte birçok salgın hastalık bu şekilde yayılmıştır. Bu kanallar mutlaka kanal temizleme aracı ile temizlenmelidir.

Kanal Temizliği

Kanal Temizliği

Kanal Nasıl Temizlenir

Kanal Nasıl Temizlenir

Kanalları nasıl temizleyebiliriz?

Kanalları temizlemek için kanal temizleme firmaları ile belediyeler ve kanal sahipleri anlaşma yaparlar. Bu anlaşma bir defalık ya da yıllık olabilir. Yıllık anlaşmalarda kanal taşmadan kanal temizleme şirketleri gelip kanalları temizler. Böylece sorun ortaya çıkmadan çözülmüş olur. kombine kanal temizleme aracı ile tıkanık kanallar tamamen açılır. kombine kanal temizleme robotunun çalışma prensibi şudur. Kanal içine indirilen rokete benzer başlık bir hortum vasıtası ile kanal içinde yönlendirilir. Kanal içinde ilerleyen bu bu başlık etrafına basınçlı su fışkırtarak katı ya da sıvı atıkları temizler ve önüne katar. Kanal temizleme aracının topladığı bu pislikler rögar kapaklarının altına kadar getirilir.

Bundan sonra rögar kapağının altından bu pislikler alınarak tıkanık kanal tamamen açılır. Rögar bacaları altındaki pisliklerin alınması ise vakum sistemiyle yapılır bu pisliklerin tamamı kanal açma aracının içine çekilir. Kanal temizleme işleminden önce kanal temizleme ve görüntüleme yapan araç ile kanalın içi görüntülenir. Uygun bir iş planı çıkarılıp kanal ona göre temizlenir. Kanal temizliğinde kullanılan araçlar, standart kanal açma araçlarında çok daha gelişmiş ve profesyonel araçlardır. İçine girilebilen her türlü kanalı açarlar. O nedenle şehir içinde açılamayacak kanal yoktur.

Kanal Temizleme Aracı Kuka

Kuka kanal temizleme araçlarına verilen bir isimdir. Üzerinde bir tank bulunan bu araçlar 250 bar’a kadar basınç uygulayabilen, 60 metre jetting makarası olan, 120 metre kanal takip edebilen, 400 kilo ağırlığındaki rögar kapaklarını ve benzer maddeleri kaldırabilen araçlardır. Gelişmiş teknoloji ile üretilmişlerdir. Üzerilerine kanal görüntüleme cihazları entegre edilmiştir. Komplike bir sistemdir. Tüm kanalın içini temizleyebilecek güçte basınçlı su fışkırtır. Kanalın üst duvarları da dahil olmak üzere kanalın 360 derece her yanı temizlenir.

Kanal Temizleme Araçları

Kanal Temizleme Araçları

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek