Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy su kaçak tespiti için en çok tercih edilen firmalardan biri olan Protesisat, en uygun fiyat avantajı ile hizmet vermektedir. Evinizi inşaat alanına çevirmeden özel cihazlarla Kadıköy su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız, sorunlarınızı en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır.

Dinleme Yöntemi İle Kadıköy Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti Kadıköy’de, temiz su tesisatında meydana gelmişse dinleme yöntemi ile tespit çalışması yapılmaktadır. Akustik dinleme cihazı ile yapılan bu çalışma en kısa sürede ve noktasal olarak su kaçağını tespit etmektedir.

Protesisat, akustik dinleme cihazını Türkiye’de ilk kullanan firmalardan biridir. Firmamız, akustik dinleme cihazını kullanmada yılların deneyimine sahip bir firmadır. Protesisat, temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarını en kısa sürede tespit etmek için bu cihazı kullanmaktadır.

Adresinize gelen ekiplerimiz, öncelikle temiz su tesisatının basıncını kontrol ederler. Öncelikle temiz su tesisatına basınçölçer bağlanır. Daire içindeki bütün musluklar kapatılır. Ardından temiz su tesisatının basıncı kontrollü bir şekilde yükseltilir. Basınç göstergesinde suyun basıncında düşme tespit edilirse, su kaçağı olduğu kesinlik kazanır.

Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu yer dinlenir. Su kaçağının sesi akustik dinleme cihazı ile duyulmayacak kadar az ise, suyun basıncı yükseltilir. Basınç yükseldiği için su kaçağının sesi de yükselir ve akustik dinleme cihazı ile duyulması sağlanır. Akustik dinleme cihazı ile yapılan tespit çalışmasında kesin sonuç elde edilir ve su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Bu sayede evinizin hiçbir yeri kırılmamış olur. Eski yöntemlerle yapılan bu tespit çalışmalarında ev ve iş yerleri inşaat alanına dönmekteydi.

Kadıköy su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra, Protesisat ekibinin çalışabileceği kadar bir alan açılır. Ekiplerimiz, su kaçağının olduğu boruyu tamir ederler. Tamir işlemi bittikten sonra açılan alan kapatılıp kullanıma hazır şekilde müşteriye teslim edilir.

Gözlem Yöntemi ile Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Gözlem yöntemi ile yapılan Kadıköy su kaçağı tespiti işlemi atık su borularında uygulanmaktadır. Pimaş borularında su kaçağı meydana geldiğinde, akustik dinleme cihazı işe yaramamaktadır. Akustik dinleme cihazının işe yarayabilmesi için, su kaçağının olduğu yerde belli oranda basınç olması gerekir. Ancak pimaş borularında suyun basıncı olmadığı için dinleme yöntemi ile su kaçağı tespiti yapmak mümkün değildir.

Pimaş borularında meydana gelen Kadıköy su kaçak tespiti için kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmamız, kesin sonuçlar elde etmektedir. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası, tuvalet girişinden veya lavabo girişinden boru içine gönderilir. Boru içinde ilerleyen kamera, görüntüleri cihazın monitörüne yansıtır.

Kameradan gelen görüntüleri inceleyen Protesisat ekibi, su kaçağının olduğu yeri tespit eder. Atık su borularında meydana gelen su kaçakları; ya pimaş borusunun çatlamasından, ya borunun kırılmasından ya da pimaş borularının ek yerlerindeki contaların sıyrılmasından meydana gelmektedir. Kameralı görüntüleme cihazı ile bunların hepsi tespit edilmektedir.

Kadıköy’de su kaçak tespiti yapan ekiplerimiz su kaçağının olduğu yeri tespit ettikten sonra müşterimize bilgi vermektedir. Atık su borularında meydana gelen su kaçaklarının çözümü için, kırık olan pimaş borusunun sökülüp yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Müşterinin kabul etmesi durumunda onarım ekiplerimiz devreye girerek gerekli çalışmaları yapmaktadırlar.

Kadıköy’de Su Kaçağı Bulan Firma

  • Kadıköy’de su kaçak tespiti yapan firmalardan biri olan Protesisat, 2003 yılından beri hizmet vermektedir.
  • Evinize – işyerinize hiçbir zarar vermeden bilgisayar destekli elektronik cihazlarla hizmet veren firmamız, bu teknoloji Türkiye’ye ilk tanıtan firmalardan biridir.

 

  • Kadıköy su kaçak tespiti yapan firma olarak Protesisat, 20 servis aracı ile en geniş servis ağına sahip Kadıköy su kaçak tespit firmasıdır.
  • Protesisat’ın yaptığı onarımlar bir yıl garanti altına alınmaktadır.
  • Servis kaydı oluşturulduğunda bir saat içinde adrese ulaşarak çalışmalara başlamaktayız.
  • İSO 9001 belgesine sahip ilk ve tek tesisat firması olan Protesisat, en uygun fiyat avantajı ile hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek