Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti

Sancaktepe’de su kaçak tespiti hizmeti veren Protesisat, deneyimli kadrosu ve özel cihazları ile su kaçak tespiti sırasında hiçbir yere zarar vermemektedir. Kısa sürede ve kesin sonuçlar üreten firmamız, en uygun fiyat avantajı sunmaktadır.

Sancaktepe’de Su Kaçak Tespiti

Sancaktepe ve çevre ilçelerde oturuyorsanız, su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, bir telefon kadar yakınınızdadır. Servis kaydı oluşturduğunuzda 1 saat içinde adresinize gelen deneyimli ekiplerimiz hemen çalışmalara başlamaktadırlar.

Adresinize gelen ekiplerimiz, öncelikle su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğunu tespit ederler. Evlerde ve iş yerlerinde su kaçağının olabileceği üç farklı tesisat sistemi bulunmaktadır. Bu tesisat sistemleri; temiz su tesisatı, atık su tesisatı ve kalorifer tesisatıdır.

Aslında su kaçağı hangi tesisat sisteminde meydana gelirse o tesisat sistemine bağlı olarak farklı belirtiler göstermektedir. Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarında, su kaçağının olduğu yerde kesintisiz bir su sızması söz konusu olur. Çoğu zaman damlama şeklinde kendini belli eder.

Atık su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde ise; su kaçağının olduğu bölgede duvarın veya tavanın renginde değişimler meydana gelir. Bazen kötü koku yayılması da söz konusudur.

Kalorifer tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde çoğu zaman hiçbir belirti meydana gelmez. Bu durumu ancak kombideki basınç göstergesinde sık sık düşüş olduğu zaman tespit edilebilir.

Sancaktepe Su Kaçağı Bulan Firma

Sancaktepe su kaçak tespiti yapan firma arıyorsanız, 15 yıllık deneyime sahip Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, Türkiye’de ilk defa bilgisayar destekli cihazlarla su kaçak tespiti yapan firmalardan biridir.

Adresinize gelen ekiplerimiz; temiz su tesisatındaki su kaçak tespitini akustik dinleme cihazı ile tespit etmektedirler. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağı bulma işleminde duvarlara hiçbir zarar verilmeden tamamen dinleme yöntemi ile yapılan bir çalışmadır. Su kaçağının sesi dinlenerek noktasal olarak tespit çalışması yapılmaktadır.

Temiz su borusundaki suyun basıncı düşükse ve akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesi duyulmuyorsa, ekiplerimiz temiz su tesisatındaki suyun basıncını yükselterek su kaçağının sesini yükseltirler. Bu sayede akustik dinleme cihazı ile Sancaktepe su kaçak tespiti yapılır.

Sancaktepe su kaçağı atık su borularında meydana geliyorsa, ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası gider borusundan içeri sürülür. Boru içindeki görüntüler cihazın monitörüne aktarılır. Bu sayede borudaki su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

Ayrıca su kaçak tespiti çalışması sırasında, atık su borularında başka sorunlar varsa onlarda tespit edilebilmektedir. Atık su borularında, yetersiz eğim söz konusu olabilmektedir. Bu durum su kaçağına sebep olabileceği gibi sık sık tıkanıklık yaşanmasına da sebep olmaktadır.

Pimaş borularında meydana gelen bir diğer sorun yağlanmadır. Lavabolara dökülen yağlar, pimaş borularında birikerek katmanlaşır ve borunun iç çapını daraltır. Gider borularında su kaçağı tespiti yapılırken bu gibi sorunların tamamı tespit edilir.

Sancaktepe su kaçağı tespiti kalorifer tesisatında meydana gelmişse, ekiplerimiz termal kamera ile evinizin hiçbir yerini kırmadan su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak tespit etmektedirler. Kalorifer borularının içindeki sıcak su sayesinde, kalorifer boruları termal kamera ile görülmektedir. Bu sayede, su kaçağının olduğu nokta rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

Sancaktepe Su Kaçağı Tespit Edildikten Sonra Ne Yapılır?

Firmamızın ekipleri; tespit ekipleri ve onarım ekipleri olmak üzere ikiye ayrılır. Tespit ekiplerinin görevi özel cihazlar ile su kaçağını tespit etmektir. Onarım ekipleri ise; tespit çalışmasından sonra onarım yapılması gerekirse onarım işlerini yapmaktadırlar.

Temiz su tesisatında su kaçağı tespit edildikten sonra, su kaçağının olduğu kısım bölgesel olarak onarılır. Yani, tespit işlemini yapan personel duvardan veya yerden sadece bir fayansı yerinden sökerek delinmiş olan boruyu tamir eder. Tamir işlemi bittikten sonra su kaçağı sorunun tamamen giderilip giderilmediği kontrol edilir. Ardından sökülen fayans tekrar yerine takılır ve işlem tamamlanır. Bu gibi durumlarda onarım ekiplerine ihtiyaç yoktur.

Atık su borularında su kaçağı meydana gelmişse, bu durum çoğu zaman pimaş borusunun çatlak olmasından ve kırık olmasından kaynaklanır. Bu gibi durumlarda, kırık olan pimaş borusunun değiştirilmesi gerekir. Çünkü pimaş borularına yama yapmak mümkün değildir. Atık su borularındaki su kaçağı tespit edildikten sonra, onarım ekipleri adrese yönlendirilir ve onarım ekipleri tarafından sorun giderilip kullanıma sunulur. Onarım ekiplerimiz tarafından yapılan onarımlar bir yıl süreyle Protesisat garantisi altındadır.

Kalorifer borularında su kaçağı meydana geldiğinde, çatlak onarıcı ilaç sayesinde sorun kısa sürede giderilir. Çatlak onarıcı kimyasal, kalorifer borularının içine dökülür. Su ile birlikte boruların tamamını dolaşan ilaç, borulardaki bütün kılcal çatlakları kapatır.

Kalorifer borusunda ciddi bir kırık söz konusuysa, tespit ekipleri tarafından lokal tamirat yapılır. Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarının tamiri gibi kalorifer borularındaki su kaçaklarında da su kaçağının olduğu nokta çalışma yapılacak kadar açılıp boruya ulaşılır ve boru tamir edilir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

  • Firmamız, 15 yılı aşkın bir süredir özel cihazlarla Sancaktepe ve çevre ilçelere hizmet vermektedir.
  • 20 servis aracı ile en kısa sürede adresinize gelerek çalışmalara başlamaktayız.
  • Su kaçak tespitinde en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.
  • Firmamız tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti kapsamına alınmaktadır.
  • Deneyimli ve işinde uzman olan ekiplerimiz ile su kaçak tespitini en hızlı şekilde yapmaktayız.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek