Bağcılar Pimaş Tıkanıklığı Açma

Bağcılar pimaş tıkanıklığı açma işlemi evde uygulanan yöntemler ve cihazla uygulanan yöntemler şeklinde ikiye ayrılabilir. Protesisat 2003 yılından beri Bağcılar pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarını, tıkanıklık açma cihazları ile yaparak hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etmenizi sağlar.

Bağcılar Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Hemen hemen hepimizin başına tıkanıklık olayı en az bir kez gelmiştir. Bu sebeple tıkanıklık meydana geldiğinde ilk düşündüğümüz şey, tıkanıklığı nasıl açarım?

Eskilerden beri kullanılan tıkanıklık açma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler genellikle işe yaramaz ancak yine de kullanılır. Genellikle işe yaramaması, tıkanıklık olaylarının birbirinden farklı olmasından kaynaklanmasıdır. Tabi biz eskiden bütün tıkanıklık olaylarının, borudaki yabancı bir cisimden kaynaklandığını düşünürdük. Ancak günümüzde kullanılan teknolojiler sayesinde durumun hiçte öyle olmadığını fark ettik. Hatta tıkanıklık olaylarının çok az bir kısmı yabancı cisimlerden dolayı meydana gelmektedir.

Bağcılar tıkanıklık açma yöntemlerini kullanırken iki şeye dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki; tıkanıklık, borunun önünün tıkanmasından kaynaklanmalıdır. Elbette bunu cihazlar olmadan belirlemeniz mümkün değildir. İkincisi; tıkanıklığa sebep olan cismin borunun girişine yakın olması gerekir. Bunu belirlemek için tıkanıklık olan yere biraz su dökersiniz. Örneğin tuvalet tıkanmışsa, suyu döktüğünüzde tuvalet ne kadar hızlı doluyor bunu gözlemleyin. Döktüğünüz suyun tuvaleti ne kadar hızlı doldurduğuna bakarak, tıkanıklığın yakın noktada olduğunu anlarsanız.

Pompa ile Bağcılar Lavabo Tıkanıklığı Açma

Pompa ile Bağcılar lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları uzun yıllardır uygulanır. Çok eskilere dayanan bu yöntem, pratik ve zararsızdır. Yukarıda belirttiğimiz tıkanıklık şartları geçerliyse:

 • Pompa, lavabo deliğini kapatacak şekilde yerleştirilir.
 • Pompayı lavabo deliğine yerleştirirken, etrafının hava almayacağından emin olun.
 • Pompanın hava almasını engellemek için, pompayı yerleştirdikten sonra lavaboya bir miktar su dökün.
 • Suyu döktüğünüz zaman, pompanın etrafından hava geçmesi engellenir.
 • Ardından pompalama işlemine başlayın.
 • Pompanın uyguladığı basınç sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisim açılır ve lağıma gider.

Pompa ile Bağcılar tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapmak istiyorsanız, lavaboda kullanılan pompaya göre daha büyük bir pompa tercih etmelisiniz. Lavabo için kullanılan pompayı tuvalet içinde kullanırsanız, gereksiz yere enerji harcarsınız ve etkili olmayabilir.

Tel ile Bağcılar Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tel veya elbise askısı kullanımı, pompanın işe yaramadığı durumlarda kullanılabilir. Ayrıca tel ile yapılan çalışmada tıkanıklığa sebep olan cisim rögar kuyusuna yollanmak yerine çekip çıkarılır. Cisim çekip çıkarıldığı için, borunun derin noktalarında tıkanıklığa sebep olmasını engeller.

 • Tel yerine elbise askısı kullanılacaksa, elbise askısını düzeltmeniz gerekir.
 • Elbise askısı veya telin ucu kanca olacak şekilde kıvrılmalıdır.
 • Telin kancalı ucu tuvalet deliğinden içeri sürülür.
 • Tel yavaş yavaş itilmelidir. Bu sayede telin boru içinde kıvrılması engellenmiş olur.
 • Telin boyunun yettiği kadar itekleme işlemi yapıldıktan sonra teli yavaşça çekiniz.
 • Elbise askısının ulaştığı noktada tıkanıklığa sebep olan cisim denk gelirse, siz teli geri çektiğinizde cisim kancaya takılacaktır.
 • Bu uygulamanın riskli bir noktası bulunmaktadır.
 • Siz teli iteklerken kancalı uç, tıkanıklığa sebep olan cisme denk geldiğinde o cismi daha derine itebilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak uygulamalısınız.

Evde kullandığınız yöntemlerin tamamı Bağcılar tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarının çoğunda etkisiz olacaktır. Çünkü çok farklı tıkanıklık türleri bulunmaktadır. Farklı sebeplerden dolayı meydana gelen tıkanıklık türlerinde farklı çalışmalar yapılması gerekir. Borunun yetersiz eğimi, borunun yağlanması ve lavabo açıcılar yüzünden büzüşmüş pimaş boruları bulunur. Bunların hepsi tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu tür tıkanıklıklarda, kullanacağınız yöntemlerin tamamı etkisiz olacaktır.

Cihazla Bağcılar Pimaş Tıkanıklığı Açma

Protesisat, Bağcılar pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında 15 yıldan fazladır cihaz kullanmaktadır. Cihazla yapılan çalışmalar sayesinde, Bağcılar pimaş açma çalışmasında hiçbir yere zarar verilmez.

Bağcılar tıkanıklık açma çalışmasına başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı sadece Bağcılar pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında kullanılmaz. Aynı zamanda su kaçağı tespitinde de kullanılır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın neden kaynaklandığı tespit edilir. Tıkanıklığın sebebi borunun önünün kapanmasıysa, robot cihaz kullanılarak Bağcılar pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

Ancak herhangi bir cisimden değil de pimaş borusunun eğiminin az olmasından kaynaklanıyorsa, durum ayrıntılı olarak incelendikten sonra müşteriye bilgi verilir. Pimaş borusunun yetersiz eğiminden dolayı atıkların boru içinde biriktiği, bu atıklar temizlense bile kısa süre sonra aynı sorunun tekrar yaşanacağı söylenir. Bu sorunun tek çözüm yönteminin pimaş borusunun yeniden döşenmesi gerektiği söylenir.

Müşterinin onay vermesi durumunda onarım ekipleri ilgili adrese yönlendirilerek onarım çalışması yapılır. Protesisat tarafından yapılan onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Bağcılar lavabo açma çalışmaları sırasında lavabo borusunda yağlanma meydana gelmişse, yine durum hakkında müşteriye bilgi verilir. Lavabo borusunun neden yağlandığı ve bu yağın boruya ne gibi zararlar verdiği, yağ temizlenmezse ne olacağı ve yağın nasıl temizleneceği gibi bilgiler ayrıntılı olarak müşteriye verilir.

Müşteri onayladığında, pimaş yıkama makineleri ile pimaş yıkama çalışmasına başlanır. Pimaş yıkama çalışması ile lavabo borusunun içi ilk günkü gibi tertemiz olur. Sadece lavabo borusundaki yağ değil, aynı zamanda boru içindeki tortular ve kireçte temizlenir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek