Beyoğlu Pimaş Tıkanıklığı Açma

Beyoğlu pimaş tıkanıklığı açma firması olan Protesisat, 20 servis aracı ile hizmet vermektedir. Tıkanıklık açma makineleri sayesinde, tıkanıklığın kaynağını tespit ediyoruz ve kesin çözümler üretiyoruz. Beyoğlu pimaş tıkanıklığı açma çalışmasını en uygun fiyata yapan firmamız, İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.

Beyoğlu Gider Tıkanıklığı Açma

Beyoğlu tıkanıklık açma çalışmaları yapılırken, gider borusuna hiçbir zarar verilmemelidir. Hem tıkanıklığın sebebi ayrıntılı olarak tespit edilmeli hem de mekâna zarar verilmeden Beyoğlu gider tıkanıklığı açma çalışması profesyonel olarak yapılmalıdır.

Gider tıkanıklığı denilince akıllara sadece tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı gelmektedir. Ancak gider tıkanıklığı, atık su borularının tamamı anlamına gelmektedir. Peki, bu atık su boruları nelerdir? Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, ana gider hattı tıkanıklığı, banyo yer süzgeci tıkanıklığı, duşa kabin tıkanıklığı, balkon gideri tıkanıklığı, yağmur oluğu tıkanıklığı ve kanal tıkanıklığı şeklinde uzatılabilir.

Her atık su borularının tıkanma sebepleri, aynı olabileceği gibi kullanım şekline bağlı olarak farklı tıkanmalarda meydana gelmektedir. Birbirine benzer tıkanmalar, genellikle kullanılan malzemenin kalitesiz oluşundan doğan sorunlar veya usta hatalarından kaynaklanan sorunlar bütün gider borularındaki tıkanmalara sebep olabilir.

Kullanım şekline bağlı olan tıkanma olayları ise bütün gider tesisatlarında farklılık göstermektedir. Gider tesisatının neden tıkandığını tespit edebilmek için özel cihazlar kullanılmalıdır. Bu özel cihaz sayesinde, tıkanıklığın sebebi bulunur ve ona göre Beyoğlu tıkanıklık açma çalışmaları yapılır.

Beyoğlu Pimaş Tıkanıklığı Açma

Beyoğlu pimaş tıkanıklığı, bina sakinlerinin tamamını ilgilendiren bir sorundur. Pimaş tıkanıklığının meydana getirdiği sorunlar bina sakinlerinin tamamını etkiler. Çünkü bir binanın bütün gider tesisatları tek bir noktada birleşir ve rögar kuyusuna doğru gider.

Binanın ana gider hattında meydana gelen bir sorun, ilk olarak bodrum kattaki daireyi etkiler. Bodrum katta daire yoksa zemin katı etkiler. Zemin kattaki dairenin ilk etkilenmesinin sebebi, pimaş tıkanıklığına en yakın yerde olmasından kaynaklanır.

Peki, bu etkilenme olayı nasıl olur?

Pimaş borusunda bir tıkanıklık meydana geldiğinde, boru içindeki su ileri doğru akamaz. Binada su tüketimi devam ettikçe, boru içindeki su tıkanıklığın olduğu noktada birikmeye başlar. Biriken su arttıkça geriye doğru yığılır ve basıncın etkisi ile geri teper. Geriye doğru tepen su en yakın noktadaki çıkıştan taşar. En yakın noktadaki çıkışta genellikle zemin katın tuvaleti olur.

Tuvaletten taşma meydana gelmesi, temizlik sorunları meydana getirmesinin yanı sıra kötü kokunun günlerce evi sarmasına da sebep olur. Bu sebeple, Beyoğlu pimaş tıkanıklığı açma çalışması hemen yapılmalıdır ve profesyonel bir firmaya yaptırılmalıdır.

Protesisat, Beyoğlu pimaş tıkanıklığı açma çalışmasını elektronik cihazlarla gerçekleştirir. Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi incelenir. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilir. Tıkanıklığın sebebine bağlı olarak Beyoğlu pimaş tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

Kameralı görüntüleme cihazı kullanıldıktan sonra kanal açma makinesi ile Beyoğlu pimaş açma çalışması yapılır.

Beyoğlu Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Beyoğlu tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında da kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılması son derece önemlidir. Çünkü Beyoğlu tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında tıkanıklığa nasıl müdahale edilmesi gerektiği, kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrollerden sonra belirlenir.

Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebi belirlenirken tıkanıklık yabancı bir cisim yüzünden tıkanmışsa tıkanıklığa robot cihaz ile müdahale edilir. Ancak robot cihazla müdahale edilmeden önce Beyoğlu tuvalet tıkanıklığına sebep olan cismin türü belirlenir. Çünkü tıkanıklıklara sebep olan cisimler robot cihaz tarafından ya parçalanır ya da çekip çıkarılır. Cismin parçalanabilmesi için robot cihazın ucuna parçalama işlevine sahip aparat takılır. Yabancı cismin çekip çıkarılması için robot cihazın ucuna çekme işlevine sahip aparat takılır. Bu sayede Beyoğlu tuvalet açma çalışması kısa sürede tamamlanır.

Beyoğlu Lavabo Tıkanıklığı Açma

Beyoğlu lavabo tıkanıklığı en sık yaşanan tesisat sorunlarından biridir. Çünkü lavabolar çok sık kullanılır ve tıkanıklığa en uygun alanlardır.

Banyo lavaboları, sabun atıkları gibi sebeplerden dolayı tıkanır. Beyoğlu lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılırken lavabonun tıkanma sebebi kameralı görüntüleme cihazı ile belirlenir. Ardından kanal açma makinesi ile tıkanıklığa sebep olan cisim lavabo borusundan çıkarılır.

Ancak mutfak lavabolarında meydana gelen bir tıkanma çeşidi vardır ki, kanal açma makinesi kullanılmaz. Çünkü Beyoğlu lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında bu tür tıkanıklıklarda robot cihazın hiçbir faydası olmamaktadır. Bu tıkanıklıklar yağ nedeniyle meydana gelir.

Lavaboya dökülen yağ, lavabo borusuna yapışır ve tıkanıklığa sebep olur. Zamanla katmanlaşan yağ lavabo borusunun çapını daraltarak tıkanmalara neden olur. Bu tür sorunlarda pimaş yıkama çalışması yapılır.

Protesisat, pimaş yıkama makineleri ile pimaş yıkama işlemi yapar. Pimaş yıkama çalışması sayesinde, gider borusunun içi ilk günkü gibi tertemiz olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek