Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

Protesisat, Bahçelievler su kaçağı tespiti için haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Evinizde hiçbir yeri kırmadan, dökmeden tamamen elektronik cihazlarla en kısa sürede su kaçağını tespit ediyoruz. Servis kaydı oluşturduğunuzda ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadırlar.

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Protesisat 15 yılı aşkın bir süredir hizmet veren köklü bir firmadır. Bahçelievler’de su kaçağı tespiti yapan firmalardan biri olan firmamız, en uygun fiyat avantajı ile hizmet vermektedir.

Firmamız, su kaçağının bulunduğu tesisat sistemine göre farklı cihazlar kullanmaktadır. Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçakları için akustik dinleme cihazı kullanırken, atık su tesisatındaki su kaçakları için kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktayız. Ayrıca kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçakları için termal kamera kullanan Protesisat, evinizde veya iş yerinizde hiçbir yeri kırmadan tespit çalışmasını gerçekleştirmektedir.

Su Kaçağı Bulma Bahçelievler

Su kaçağı hangi tesisat sistemindeyse ona uygun cihaz kullanılmalıdır. Aksi durumda su kaçağı tespit çalışması zaman kaybına sebep olur ve sağlıklı sonuç vermez.

Temiz su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde akustik dinleme cihazı kullanılır. Akustik dinleme cihazı hassas bir teknolojiye sahip bir cihazdır. Bu cihazla su kaçağının olduğu bölge dinlenir. Dinleme yöntemi ile su kaçağı tespit edilir. Dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Bahçelievler su kaçak tespitinin hızlı sonuçlanması için cihazı kullanan personelin deneyimli olması gerekir. Personel deneyimli olmazsa Bahçelievler su kaçağı bulma çalışması normalden uzun sürer ve su kaçağının olduğu nokta tespit edilirken yanılma payı yüksek olur.

Atık su tesisatında su kaçağı meydana geldiğinde kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazının farklı uzunluklarda kablosu bulunur ve bu kablonun ucunda kamera bulunur. Kamera tuvaletten veya lavabodan pimaş borusunun içine sürülür. Su kaçağının olduğu bölge dikkate alınarak kameralı görüntüleme cihazı ile nereden kontrole başlanacağı belirlenir. Bu durum, tespiti yapan personelin tecrübesine bağlıdır.

Kameralı görüntüleme cihazı, pimaş borusunun içinde ilerlerken borunun içindeki görüntüler monitöre yansır. Görüntüleri inceleyen personel su kaçağının neden meydana geldiğini ve tam olarak nerede olduğunu görüntülere bakarak tespit eder. Personelin deneyimi çok önemli bir kriterdir.

Su kaçak tespiti Bahçelievler ilçesinde yapan firmamız, kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını da tespit etmektedir. Kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçağı çoğu zaman fark edilmez. Kalorifer borularının içindeki suyun basıncı düşük olduğu için, su kaçağı meydana geldiğinde evin herhangi bir yerinde sızma meydana gelmeyebilir. Kalorifer borularında su kaçağı olduğu kombideki basınç göstergesi takip edilerek anlaşılır. Basınç göstergesi sık sık düşüyorsa su kaçağı olabilir.

Isıtma sistemi tesisatlarında su kaçağı meydana geldiğinde, termal kamera ile su kaçağı tespit edilir. Bahçelievler su kaçak tespiti yapan firmamız, termal kamera ile kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını en kısa sürede tespit etmektedir.

Su Kaçağı Tespit Edildikten Sonra Ne Yapılır?

Protesisat’ın su kaçak tespit ekipleri tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Su kaçak tespiti yapan ekipler dışında onarım ekipleri de bulunmaktadır. Su kaçak tespiti ekipleri, kaçağı tespit ettikten sonra, su kaçağının olduğu tesisat sistemine göre müdahale ederek sorunu çözerler.

Su kaçağı temiz su tesisatında meydana gelmişse, tespit ekipleri su kaçağının olduğu noktayı bir fayans boyu kadar açarak delinmiş olan boruyu tamir ederler. Boru tamir edildikten sonra açılan yer tekrar eskisi gibi kapatılır.

Su kaçağı kalorifer borularında meydana gelmişse çoğu zaman tamir edilmesine gerek kalmaz. Çatlak onarıcı ilaçla sorun kısa sürede çözülebilmektedir. Çatlak onarıcı ilaç, su ile birlikte kalorifer borularının içinde devir daim olur. Borularda bulunan bütün çatlakları kapatır. Ayrıca kombiye hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Bahçelievler su kaçağı pimaş borularında meydana gelmişse, o adrese onarım ekipleri gönderilir. Çünkü kırılmış veya çatlamış pimaş borusuna yama yapılması veya onarılması mümkün değildir. O borunun sökülüp yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Onarım ekiplerimiz yılların deneyimine sahip ustalardan oluşmaktadır. Özenli bir şekilde onarım işini bitirdikten sonra çalışmanın yapıldığı alanı kullanıma hazır hale getirerek müşteriye teslim ederler.

Protesisat tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti kapsamındadır. Bir yıl boyunca, firmamız tarafından yapılan onarımda bir sorun çıkması durumunda ücretsiz olarak çıkan sorunları gidermekteyiz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek