Avcılar Tıkanıklık Açma

Tuvalet, lavabo, banyo gideri, balkon gideri ve ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklar artık eskisi gibi büyük sorun olmamaktadır. Avcılar tıkanıklık açma servisimiz ile tıkanıklığa  müdahale ediyoruz ve hiçbir tadilat işi de çıkarmıyoruz. Profesyonel ekiplerimiz, profesyonel yöntemlerle sorunlarınıza müdahale ediyor.

Avcılar Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığının başlıca sebepleri:

 • Rulo olarak tuvalete atılan tuvalet kâğıtları
 • Suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları
 • Kadın ve çocuk petleri
 • Çocukların attığı oyuncaklar
 • Temizlik bezleri, poşetler
 • Toprak ve kum tıkanıklığa sebep olur.(Saksıdaki toprak veya kedi kumu)
 • Borunun yetersiz eğimi de tıkanıklığa sebep olur. Eğimi yetersiz olan borularda suyun akışı yavaş olur ve tıkanıklık olayı meydana gelir.

Tuvalet tıkandıktan sonra evde kendi imkânlarınızla deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Avcılar

Avcılar tuvalet tıkanıklığı açma için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çoğu, tıkanıklık tuvalet girişine yakın bir noktada olursa işe yaramaktadır. Tıkanıklığa sebep olan bir cisim varsa ve bu cisim daha derinlerde olursa, evde uygulayacağınız yöntemler hiçbir işe yaramayacaktır.

Ayrıca tuvalet tıkanıklığının sebebi sadece yabancı cisimlerden kaynaklanmamaktadır. Tuvalet borusunun eğiminin az olması da tuvalet tıkanıklığına sebep olur. Tuvaletin tıkanma sebebi, pimaş borusunun eğiminden kaynaklanıyor ise evde uygulayacağınız hiçbir yöntem kalıcı çözümle sonuçlanmayacaktır. Eğim sorunu olan pimaş borusunun sökülüp yeniden eğim verilerek döşenmesi gerekir.

Avcılar tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için kimyasal tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları kullanılmaktadır. Kullanılan bu ilaçlar faydadan çok zarar vermektedir. İnsana verdiği zararın yanı sıra pimaş borularına da ciddi zararlar vermektedir. Pimaş açan kimyasallar, su ile reaksiyona girerek yüksek ısı açığa çıkarır. Bu ısı pimaş borusunun büzüşmesine sebep olur. Pimaş açan kimyasalın çok sık kullanıldığı yerlerde pimaş borusunda delinmeler bile meydana gelmektedir.

Avcılar tuvalet tıkanıklığı açma için kullanılacak en sağlıklı yöntem robotla tuvalet tıkanıklığı açma yöntemidir. Protesisat, robotla tuvalet tıkanıklığı açarken kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borularının içini inceleyip sizlere rapor sunmaktadır.

Klozet Tıkanıklığı Açma Avcılar

 • Tıkalı olan klozetin, yere sabitlenmesi için yanlarında bulunan vidaları sökülerek, klozet taşı çıkarılır.
 • Ardından kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklık tespit edilir.
 • Tespit işleminin ardından kanal açma makinası tıkanıklığı açar.
 • İşlem bittikten sonra klozet taşı eskisi gibi yerine monte edilir.

Avcılar Lavabo Tıkanıklığı Açma

Avcılar lavabo tıkanıklığı en sık yaşanılan sorunlardan biridir. Genellikle kullanıcıdan kaynaklanan bu sorun, basit yöntemlerle çözülemediği durumlarda profesyonel destek almanızı gerektirir. Avcılar lavabo tıkanıklığı açma ekibimiz bu profesyonel desteği sizlere sunar.

Tıkanan Lavaboyu Ne Açar?

Lavabo açma teli ile tıkalı lavabo nasıl açılır?

Lavabo açma teli veya elbise askısı düzleştirilir. Tıkalı olan lavabonun giderine sokulur. Tıkalı olan bölge yakın noktadaysa bu yöntem çözüm sağlar.

Pompa ile tıkanan lavabo nasıl açılır?

El pompası ile lavabonun gideri hava almayacak şekilde kapatılır. Ve pompalama işlemi yapılır. Bu işlemin dezavantajlarından biri, tıkanıklığa sebep olan cisim pompa ile çekilmek istenirken daha da ileri itilebilir.

Sirke ve karbonat ile lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Bir miktar karbonat lavabo giderinin girişine dökülür. Ardından aynı miktarda sirke dökülür. Yarım saat kadar beklendikten sonra kaynar su dökülür.

Sirke-tuz ile tıkanmış lavabo tıkanıklığı açma

Sirke-karbona ile gider açma yöntemi gibidir. Tek fark karbonat yerine tuz kullanılır. Ardından bir litreye yakın kaynar su dökülür.

Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açma Avcılar

Yukarıdaki yöntemleri denemenize rağmen sorununuz çözülmediyse, lavabo tıkanıklığı sanıldığı gibi basit bir tıkanıklık değildir. Bunun için Avcılar ‘da bulunan ekibimiz, adresinize gelip sizleri hiç yormadan gider açma işlemini en kısa sürede halledebilir.

Avcılar lavabo açma ekibimiz, kanal açma makinesi ile lavabo açma işlemini profesyonelce gerçekleştirir.

Pimaş Açma Avcılar

Daire içinde meydana gelen tıkanıklık olaylarının yanı sıra, binaların ana gider hatlarında da tıkanıklık meydana gelmektedir. Tuvalete veya lavaboya atılan cisimler tuvalet ve lavaboyu tıkadığı gibi ana gider hatlarının da tıkanmasına sebep olabilmektedir.

Ana gider hattının tıkanması, bodrum katta taşmalara sebep olmaktadır. Binada bodrum kat bulunmuyorsa, zemin katta bulunan dairenin tuvaletinde taşmalara sebep olur. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında, Avcılar pimaş açma firması olan Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Avcılar ve çevre ilçelere haftanın 7 günü hizmet veren firmamız bir saat içinde adresinize ulaşmaktadır. Hiç zaman kaybeden çalışmalara başlayan ekiplerimiz, en kısa sürede ve kesin yöntemlerle Avcılar pimaş açma işlemini gerçekleştirmektedirler.

 • 20 servis aracımız sayesinde en hızlı şekilde adresinize ulaşarak çalışmalara başlamaktayız.
 • İstanbul’un hangi ilçesinde olursanız olun, fiyat farkı almadan aynı kalitede hizmet vermekteyiz.
 • Firmamız tarafında yapılan onarımlar bir yıl süreyle garanti altına alınmaktadır. Bir yıl içinde, firmamızın yaptığı onarımlarda bir sorun çıkması durumunda ücretsiz olarak gidermekteyiz.
 • İSO 9001 belgesine sahip tek tesisat firması olan Protesisat, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

 

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek