Bakırköy Pimaş Tıkanıklığı Açma

Bakırköy pimaş tıkanıklığı açma işlemi yapan Protesisat, Türkiye’nin en geniş servis ağına sahip Bakırköy pimaş açma firmasıdır. Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan firmamız en uygun fiyat avantajı sunduğu için Bakırköy’de en çok tercih edilen firma olmanın gururunu yaşamaktadır.

Tıkanıklık Açma Bakırköy

Atık su tesisatında en sık meydana gelen sorunlardan biri de hiç kuşkusuz tıkanıklık olayıdır. Firmamız, bu sorunun sık yaşandığının farkında olduğundan ve müşterilerin evin tadilat alanına dönmesinden çekindiğini bildiğinden özel cihazlarla Bakırköy tıkanıklık açma işlemini yapmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı veya ana gider hattı tıkanıklığı her zaman aynı nedenlerden dolayı tıkanmamaktadır. Kullanım şekline bağlı olarak Bakırköy pimaş tıkanıklığı da farklılık göstermektedir.

Bakırköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı Bakırköy ilçesinde sık yaşanan sorunlardan biridir. Kullanıcılar tuvaleti ne kadar özenli kullanırlarsa kullansınlar tuvaletler yine tıkanabilmektedir. Örneğin birçoğumuz tuvalet kâğıtlarını kullandıktan sonra tuvalete atarız. Ancak birçok tuvalet kâğıdı suda erimez ve tıkanıklığa sebep olabilmektedir.

Tuvalet kâğıdının yanı sıra, evde küçük çocuklar varsa çocuklarda tuvaleti tıkayabilmektedir. Çocuklar ebeveynlerinin haberi olmadan tuvalete ellerindeki oyuncakları atabilmektedirler. Ev sakinleri tuvaletin neden tıkandığını bir türlü bulamazlar. Profesyonel bir firmadan destek istendiğinde ve o firmanın personeli kameralı görüntüleme cihazı ile tuvalet borusunu incelediğinde gerçek ortaya çıkmaktadır.

Bakırköy tuvalet tıkanıklığı açma firması olan Protesisat, tesisat sistemindeki her türlü tıkanıklığı özel cihazlarla açmaktadır.

Bakırköy tıkalı tuvalet açma işlemine başlamadan önce, kameralı görüntüleme cihazı ile boru içini inceleyen ekiplerimiz tıkanıklığın sebebini tespit ederler. Her tıkanıklık olayı borunun önünün kapanmasından kaynaklanmamaktadır. Bu bilgiye sahip olmadan Bakırköy tıkanıklık açma işlemi yapılırsa uygulanacak yöntemler tıkanıklığı açmaya yetmeyecektir.

Bakırköy tıkanıklık açma ustası olan ekiplerimiz, kameralı inceleme ile tıkanıklığın sebebinin yabancı bir cisimden kaynaklandığını tespit ederlerse robot cihaz ile Bakırköy tuvalet tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirirler.

Robot cihazın özel yayı tuvalet borusunun içine sürülür. Tuvalet borusunun içine sürülen yay, dönerek ilerler. Tıkanıklığa sebep olan cismi ya parçalar ya da çekip çıkarır. Tıkanıklığa sebep olan cismin türüne göre robot cihazın ucuna aparat takılır. Aparatlardan bazıları parçalama işlevine sahipken bazıları da çekip çıkarma işlevine sahiptir. Robot cihazın yayı pimaş borusunun içinde dönerek ilerlerken pimaş borusuna da hiçbir zarar vermez.

Robot cihazla Bakırköy pimaş tıkanıklığı açma işlemi tamamlandıktan sonra, Protesisat ekipleri kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içini tekrar kontrol ederler. Bu sayede tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı tespit edilmiş olur. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan ikinci kontrolün bir diğer faydası ise; boru içinde tıkanıklık dışında başka sorun olup olmadığı tespit edilir.

Bakırköy pimaş tıkanıklığı açma işleminde kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan ilk kontrolde, tuvalet tıkanıklığı yabancı bir cisimden değil de pimaş borusunun yetersiz eğiminden kaynaklanıyorsa, robot cihaz kullanılmaz. Pimaş borusunun yetersiz eğimi, suyun akışını yavaşlatır ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Bu sorun usta hatasından kaynaklanan bir sorundur.

Böyle bir sorunla karşılaşan ekiplerimiz durum hakkında sizleri bilgilendirir. Bu sorunun tek çözüm yolu vardır, o da pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Bakırköy tuvalet tıkanıklığı açma ekiplerimiz, gerektiği durumda onarım çalışmalarını da gerçekleştirirler. Firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar bir yıl boyunca garanti altına alınmaktadır.

Bakırköy Lavabo Tıkanıklığı Açma

Bakırköy lavabo tıkanıklığı açma işleminde kameralı görüntüleme cihazı kullanılması çok önemlidir. Çünkü mutfak lavaboları genelde atık yağın lavabo borusunda birikmesinden dolayı tıkanmaktadır.

Lavabolar da diğer gider boruları gibi yabancı cisimler yüzünden tıkanabilir. Bu gibi durumlarda tuvalet tıkanıklığı açma işleminde olduğu gibi robot cihaz kullanılır. Robot cihazın yayı lavabo borusunun giriş kısmından boru içine sürülür. Tıkanıklığa sebep olan cisim robot cihazın yayı tarafından ya parçalanılır ya da çekip çıkarılır.

Bakırköy lavabo açma işleminde lavabo tıkanıklığı yabancı bir cismin borunun önünü tıkamasından değil de atık yağdan kaynaklanıyorsa robot cihaz kullanılmaz. Bakırköy lavabo tıkanıklığının nedeni kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir.

Mutfak lavabolarında yıkanan tabaklar veya bulaşık makinelerinde yıkanan tabakların dibinde yemek atıkları ile beraber atık yağ da kalır. Tabağa yapışmış olan atık yağ, sıcak su ile çözünerek lavabo borusuna girer. Lavabo borusunda soğuyan atık yağ, lavabo borusunun iç kısmına yapışır. Bu döngü devam ettikçe, lavabo borusunun içindeki yağ katman haline gelir ve sert bir tabakaya dönüşür. Bu sorun lavabo borusunun iç çapının daralmasına sebep olur ve lavabo borusundan geçen atıklar tıkanıklığa sebep olur.

Lavabo tıkanıklığı Bakırköy’de böyle sorunlarla karşılan ekiplerimiz pimaş yıkama işlemini sizlere önermektedir. Çünkü boru içindeki katmanlaşmış yağ, robot cihaz ile temizlenemez. Yağın temizlenmesi için pimaş yıkama işlemi yapılması gerekir. Pimaş yıkama işlemi yapılmazsa ve sadece robot cihaz ile müdahale edilirse kısa süre sonra Bakırköy lavabo tıkanıklığı tekrar yaşanır.

Bakırköy tıkanıklık açma firması olan Protesisat, pimaş yıkama makinesi ile lavabo içindeki birikmiş yağı temizleyerek ilk günkü gibi tertemiz olmasını sağlar. Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi tekrar kontrol edilir. Bu kontrol sayesinde, lavabo borusunda yağ atığı kalıp kalmadığı tespit edilmiş olur. Eğer lavabo borusu tamamen temizlenmemişse, yıkama işlemi tekrar yapılır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek