Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Su kaçak tespiti, Kağıthane ilçesinde firmamız tarafından sık yapılan bir çalışmadır. Protesisat, Kağıthane ilçesinde en çok tercih edilen firma olmasının sebebi; su kaçağı tespitini özel cihazlar ile evinizin hiçbir yerine zarar vermeden tespit etmektedir. Firmamız yaptığı çalışmalara nazaran en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Kırmadan Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Birçoğumuz, su kaçağı tespiti yapılırken evimizde ciddi bir tadilat çalışması olacağını sanır. Evimizin duvarları ve fayansları kırılıp günler süren çalışmalar olacağını sanır. Çalışmalar bittikten sonra tamir işlemine geçilip ekstra masraflarla uğraşacağını sanmaktadır.

Ancak Kağıthane su kaçağı tespitinde bilgisayarlı cihazlarla hizmet veren Protesisat, bu korkularınıza yer vermeden çok kısa sürede ve kesin sonuçlarla hizmet vermektedir. Kağıthane su kaçak tespiti birkaç farklı cihaz kullanmaktayız. Her cihaz farklı özelliklere sahip su kaçak tespit cihazıdır.

Dinleme Cihazıyla Kağıthane Su Kaçak Tespiti

Dinleme yöntemiyle su kaçağı tespitini, içme suyu tesisatlarında kullanmaktayız. Şebeke suyunun basıncını dikkate alarak yaptığımız bu yöntem sayesinde çok kısa sürede su kaçağının olduğu yeri tespit etmekteyiz.

Ekiplerimiz adresinize geldiğinde, su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğunu tespit ederler. Bunun için de; manometre ile evinizdeki suyun basıncını test ederler. Manometrenin göstergesinde bir düşüş söz konusu olursa, içme suyu tesisatınızda su kaçağı olduğu kesinlik kazanır.

Su kaçağının belirtisi hangi duvardaysa o duvar akustik dinleme cihazı ile dinlenir. Duvarın içinden geçen boruda su kaçağı varsa, bu su kaçağı belli bir oranda ses yapar. Sesin şiddetine bağlı olarak su kaçağının tespit süresi kısalır. Su borusundaki basınç düşükse ve su kaçağının sesi kısıksa, ekiplerimiz su borusundaki basıncı kontrollü olarak yükseltirler. Bu sayede akustik dinleme cihazı ile su kaçağının duyulması sağlanır.

Kağıthane su kaçağı noktasal olarak tespit edildikten sonra borunun onarımı yapılır. Firmamız, akustik dinleme cihazı sayesinde uygun fiyatlarla hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir.

Görerek Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı her zaman içme suyu tesisatında meydana gelmemektedir. Dairenin gider hatlarında da su kaçağı meydana gelebilmektedir.

Pimaş hattında meydana gelen su kaçağı, kötü kokuya sebep olabilmektedir. Siz kokunun lavabodan veya tuvaletten geldiğini sanıp su kaçağı ihtimalini göz ardı edebilirsiniz. Gider hattında meydana gelen su kaçakları kötü kokunun dışında, duvarda veya tavanda renk değişimine de sebep olur. Ayrıca gider hattının kullanımına bağlı olarak belirtileri çok azda yaşanabilir.

Gider hattında meydana gelen su kaçakları, pimaş borusunun çatlamasından veya kırılmasından kaynaklanabileceği gibi pimaş borularının ek yerinde bulunana contadan da kaynaklanabilmektedir.

Kağıthane’ de su kaçağı bulan firmalardan biri olan Protesisat, atık su borularında meydana gelen su kaçaklarını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi incelenir. Pimaş borusunun detaylı olarak incelendikten sonra su kaçağının sebebi ve borunun neresinde olduğu tespit edilir.

Kameralı görüntüleme cihazını kullanan ekiplerimiz deneyimli kişilerdir. Tecrübeleri sayesinde su kaçağını hızlı şekilde tespit etmektedirler. Hem size hem de firmamıza zaman kazandırmış olurlar.

Atık su tesisatındaki su kaçağı tespit edildikten sonra su kaçağının durdurulması gerekir. Pimaş borularının onarımı mümkün değildir. Boruda bir çatlak veya kırık varsa o borunun değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle Kâğıthane su kaçağı tespitinden sonra onarım ekipleri adrese yönlendirilir.

Firmamız tarafından yapılan onarımlar garanti altına alınır. Bir yıl boyunca, firmamızın yaptığı onarımlarda sorun çıkması durumunda ücretsiz olarak sorunlar giderilir.

Termal Kamera İle Kağıthane Su Kaçak Tespiti

Sık meydana gelmeyen su kaçaklarından biri de ısıtma sisteminde meydana gelen su kaçaklarıdır. Isıtma sistemlerindeki su kaçaklarının belirtileri yok denecek kadar azdır. Belirtilerinin böyle az olmasının sebebi, ısıtma sistemindeki suyun basıncının düşük olmasından kaynaklanır.

Isıtma sisteminizde su kaçağı olup olmadığından şüpheleniyorsanız, kombi üstündeki basınç göstergesini takip ederek emin olabilirsiniz. Kombideki basınç göstergesinin değeri sık sık düşüyorsa ısıtma sisteminde su kaçağı olabilir.

Kalorifer borularındaki su kaçaklarının tespiti termal kamera ile yapılmaktadır. Ekiplerimiz termal kamera ile daire içindeki bütün kalorifer borularını inceler. Su kaçağının olduğu boru, termal kamera ile kısa sürede tespit edilir.

Kağıthane’ de su kaçak tespiti yapan firma arıyorsanız, uygun fiyatlar ve kesin çözümlerle sorununuzu çözmesini istiyorsanız Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek