Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı günümüzde gelişmiş cihazlarla kırmadan açılmaktadır. Tuvalet tıkanıklıkları, ev ve işyerlerindeki en büyük sorunlardan biridir. Tıkalı tuvaletler hayatı zorlaştırmakta, aşnı zamanda çevreye de kötü bir koku yaymaktadır. Tamamen tıkalı olan bir tuvaletten pis suyun evin içini basması olasıdır. Bu da çok büyük sorun demektir. Müdahalede gecikildiğinde hastalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığı açma işleminin zaman kaybetmeden yapılması gereklidir. Tuvalet tıkanıklığını kırmadan açmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların arasında bulunan basınçlı su ile yapılan işlemde suyun basınçlı su cihazları ile tuvalet giderine basılmasıdır.

Suyun bu basıncı karşısında tıkanıklığa neden olan cisim yerinden sökülmekte ve giderden uzaklaştırılmaktadır. Ancak suyun da açamayacağı tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Özellikle evde yapılan onarım işlemlerinin ardından malzemeler tuvalette yıkandığında, alçı ve çimentoların tuvalet giderinde betonlaşması söz konusudur. Bu betonu yüksek basınçlı suyun tuvaletten uzaklaştırması imkânsızdır.

Ancak böyle bir durumun meydana geldiğini anlamak için mutlaka görüntüleme cihazlarının kullanılması gereklidir. Kurumsal firmalar, tıkanıklık açma işlemine başlamadan önce mutlaka görüntüleme cihazları kullanmakta ve sorunun yeri ile kaynağını bu şekilde tespit etmektedir. Eğer betonlaşma gibi bir durum söz konusuyla robot tıkanıklık açma cihazları kullanılmaktadır. Eğer böyle bir durum söz konusu ise ve yüksek basınçlı su kullanılırsa, suyun geri tepmesi gibi bir durum söz konusu olacaktır. Bu da tuvaletin içinde olan tüm yabancı maddelerin evin içini basması anlamına gelmektedir. Bu, kesinlikle karşılaşılmak istenmeyen bir sonuçtur.

Katı Cisimler Robot Cihazla Yok Edilir

Katı bir cisimden ya da çimento ve alçıdan dolayı tıkanıklık meydana gelmişse, robot cihazlarda bulunan helezon yaylar aracılığı ile cisim yavaş yavaş parçalanmaktadır. Bu parçalama işlemi son derece hassas bir şekilde yapılmaktadır. Robot cihazların eğitimli ve deneyimli tesisatçılar tarafından kullanılması durumunda gider borusu kesinlikle parçalama işleminden zarar görmemektedir.

Cisim yavaş yavaş parçalanırken arada bir görüntüleme cihazları ile de inceleme yapılmaktadır. İşlem tamamlandığında son bir görüntüleme işlemi daha gerçekleştirilmektedir. Cisim tamamen ortadan kaldırıldığında yüksek basınçlı su ile gider borusu yıkanmaktadır.

Cismin parçalanması söz konusu değilse bu kez de çekilerek dışarı çıkarma işlemi uygulanmaktadır. İşlem sonlandırıldığında yine görüntüleme cihazları ile gider borusu incelemekte, ardından küçük parçaların da tam anlamı ile sistemden uzaklaştırılması için yüksek basınçlı su ile tuvalet gideri yıkanmaktadır. Bu sayede tuvalet tıkanıklığı açma işlemi sona ermiş olmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Cihazla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Cihazla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kimyasal Açıcılar Sık Kullanıldığında Su Kaçağı Meydana Gelebilir

Tuvalet tıkanıklığı açma işleminde kimyasal kullanılması da tavsiye edilmemektedir. Temizlik amacı ile kimyasalların kullanılması mümkündür ancak tıkanıklık meydana geldiğinde kimyasalların herhangi bir yararı olmamaktadır. Ayrıca ufak bir tıkanmada sürekli kimyasal ürünlerin kullanılması da doğru değildir. Çünkü tıkanıklık açıcı kimyasalların sık sık kullanılması, gider borularının ek yerlerinde bulunan contaların özelliğini yitirmesine neden olacak,bu da su kaçaklarını meydana getirecektir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek