Mutfak Gideri Açma

Mutfak gideri ya da banyo gideri evlerimizdeki atık suların yollandığı kanallardır. Bu boruların önemli bir kısmı plastiktir. Plastik gider borularına akan pis sular şehrin kanalizasyon şebekesine ulaşır böylece evimizde oluşan atık suları düzgün bir şekilde gitmesi gereken yere ulaştırmış oluruz. Ancak mutfak gideri veya lavabo gideri her zaman sağlıklı çalışmaz. Çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilir. Banyo gideri açmak ya da mutfak tıkanıklığı açmak için evde kendi yöntemlerimizi kullanırız. Porçözler, kimyasal lavabo tıkanıklığı açıcıları deneriz. Ancak bu yöntemler ilk zamanlarda işe yarasa da sonraları ne yaparsanız yapın bu yöntemlerle lavabo tıkanıklıklarını çözemez hale gelirsiniz. Bu noktada banyo gideri, lavabo gideri veya tuvalet tıkanıklığı sorunlarında profesyonel destek almanız gerekir.

Banyo Gider Açma Teknikleri

Banyo ya da mutfak gideri açarken önceden farklı yöntemler kullanılıyordu. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle artık gider tıkanıklığı açma makinesi, tuvalet tıkanıklığı açma makinesi kullanılmaya başlandı. Eski yöntemlerde lavabo, tuvalet ya da herhangi bir gider tıkanmışsa, o giderin bulunduğu odanın tamamı kırılırdı. Tüm fayanslar yer bir edilir. Banyo ya da mutfak kullanılamaz hale gelir, Pimaş borular çıkarılır. Tekrar yenileri takılır. Bütün kırık fayanslar delinen duvarlar tekrar yapılırdı. Büyün bunlar hem zaman hem emek hem para gerektiren işlemlerdir. Ayrıca günlerce evinizi kullanamıyor oluşunuz da cabası… Bu yöntemler artık sona erdi. Şimdi firmamız evinize geliyor. Tıkalı giderinizi çok kısa sürede açıyor ve gidiyor. Üstelik kırma dökme parçalama yok.

Banyo gideri açma

Banyo gideri açma

Tuvalet gideri açma

Tuvalet gideri açma

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır

Tuvalet gideri açılmadan önce içine kameralı cihaz salınır. Bu cihaz ile tuvalet giderinde ne tür bir tıkanıklık olduğu belirlenir. Ardından tıkanıklığın cinsine göre tuvalet gideri açma makinesi başlığına başlık takılır. Uygun başlık takılan makinenin ucu tuvalet giderine sokulur ve tıkanıklığa kadar gidilir. Tıkanıklık bulunur ve sert ise kırılır, yumuşak ise bünyesine dolayarak dışarı çıkarır. Böylece Tuvalet tıkanıklığınız kısa sürede kırmadan dökmeden halledilmiş olur. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları, tıkanıklık türüne göre değişiklik arz etmektedir. Son rakamları öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak gideri yabancı cisimler başta olmak üzere farklı nedenlerden dolayı tıkanır. Katı atıklar, yağlar, yemek atıkları, inşaat zamanından kalma harç atıkları, mutfak giderinin tıkanmasına yol açana nedenler arasındadır. Bazen hiçbir cisim atılmasa da mutfak gideri tıkanabilir. Bu yüzden gider tıkanıklıklarını kendi başınıza açamadıysanız bizi aramanız yeterlidir.

Mutfak gideri açma

Mutfak gideri açma

Mutfak gideri temizleme

Mutfak gideri temizleme

Mutfak Gideri Temizlenmezse Ne Olur?

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi uygulanmadığı takdirde evin içinde kirli sular birikmeye başlar. Ev kullanılmaz hale gelir. Yaşam kaliteniz düşer ve evin ilgili kısımlarını kapatmak zorunda kalırsınız. Sağlık açısından da son derece önemli sorunlara yol açar. Bu tür bir durumla karşılaştığınızda derhal bize ulaşmanız gerekir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek