Başakşehir Pimaş Tıkanıklığı Açma

Protesisat, Başakşehir pimaş tıkanıklığı açma hizmetini 2003 yılından beri vermektedir. Firmamız 20 servis aracı ile Başakşehir ve çevre ilçelerine hizmet vermektedir. En uygun fiyat avantajları sunan Protesisat, Başakşehir ilçesinde en çok tercih edilen firmalardan biridir.

Başakşehir Tıkanıklık Açma

Başakşehir tıkanıklık açma firmalarından biri olan Protesisat, bilgisayar destekli elektronik cihazlar ile Başakşehir tıkanıklık açma hizmeti verirken, eski yöntemlerde olduğu gibi evinizi inşaat alanına çevirmemektedir. Başakşehir pimaş tıkanıklığı açma hizmeti verilirken özel cihazlar kullanan firmamız, kısa sürede ve kesin çözümler üretmektedir.

Başakşehir Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı özellikle kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelmektedir. Hatalı kullanım sonucu tıkanan tuvaletler, firmamız tarafından kolaylıkla açılabilmektedir.

Tuvalete atılan yabancı cisimler, tuvalet borusunun önünü kapatarak suyun akışını engeller. Bu durum tuvalet tıkanıklığına sebep olur. Evde uygulanan birkaç yöntem Başakşehir tuvalet tıkanıklığını açmanızı sağlayabilir. Ancak bu yöntemlerin uygulanabilmesi için, tıkanıklığa sebep olan cismin tuvaletin girişine yakın olması gerekir.

Tıkanıklığa sebep olan cismin, tuvaletin girişine yakın olup olmadığını anlamak için tuvalete su dökmelisiniz. Tuvalet kısa sürede taşarsa tıkanıklığın yakın noktada olduğu sonucu çıkarılabilir. Bu gibi tıkanıklıklarda; lavabo açma teli, pompa veya karbonat – sirke karışımı gibi yöntemler uygulanarak tıkanıklık açılabilir.

Karbonat – sirke karışımının çözüm sağlaması için tuvalet tıkanıklığına sebep olan cismin organik olması gerekir. Karbonat – sirke karışımı organik olan cismi parçalayarak Başakşehir tuvalet tıkanıklığının açılmasını sağlar. Lavabo açma teli ve pompa kullanmanın dezavantajı da bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanırken, tıkanıklığa sebep olan cismi, farkında olmadan daha derine itebilirsiniz.

Başakşehir tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında kuşkusuz en sağlıklı ve kesin çözüm üreten yöntemlerden biri robotla tuvalet tıkanıklığı açma yöntemidir. Firmamız robotla tuvalet açma yöntemini Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan biridir.

Başakşehir Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığının yanı sıra, ana gider hattı tıkanıklıkları da meydana gelen önemli bir tesisat sorunudur. Ana gider hattı dediğimiz kısım, bütün dairelerin gider hatlarının birleştiği kısımdan başlayıp logar kuyusunda biten kısımdır. Birçok yerde, ana gider hattının bir kısmı toprak altından geçmektedir.

Ana gider hattının toprak altından geçen kısmı, betondan yapılan ve künk adı verilen borulardan oluşmaktadır. Künk boruları zamanla çürür ve üstündeki toprağın basıncı ile içe çöker. Bu durum Başakşehir pimaş tıkanıklığına sebep olur.

Başakşehir pimaş tıkanıklığı açma hizmeti veren Protesisat, ana gider hattı tıkandığında kameralı görüntüleme cihazı ile ilk kontrolü yapmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrol sonucunda tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Çünkü Başakşehir pimaş tıkanıklığı logar kuyusunun dolmasından da kaynaklanabilmektedir. Tıkanıklığın sebebine göre farklı çözüm yöntemleri uygulanmalıdır.

Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrolde, pimaş tıkanıklığının sebebi borunun çökmesinden kaynaklanıyorsa, robot cihaz kullanılmaz. Çünkü borunun çökmesi sonucu, boru içine toprak dolar ve robot cihaz bu toprağı temizleyemez. Başakşehir pimaş açma işleminde böyle bir sorunla karşılaşılırsa uygulanacak tek çözüm yöntemi, toprağın kazılarak kırılmış olan pimaş borusunun değiştirilmesi gerekir.

Protesisat’ın onarım ekipleri bu tür işlerin yapımında uzman kişilerden oluşur. Ekiplerimiz toprağı kazarak, pimaş borusunu değiştirirler. Ekiplerimizin çalışması bittikten sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yapılır. Ana gider hattında başka sorun olup olmadığı ikinci bir kameralı görüntüleme cihazı kontrolü ile tespit edilmiş olur.

Pimaş tıkanıklığı Başakşehir ilçesinde, logar kuyusunun dolmasından meydana gelmişse onarım ekiplerimiz logar kuyusunun kapağını açarak logar kuyusunu temizler. Bazı yerlerde logar kuyusunun yeri bilinmez. Yıllar geçer ve logar kapağının yeri kaybolabilir. Protesisat, bu gibi sorunlarda detektör ile logar kuyusunun yerini tespit etmektedir.

Başakşehir Lavabo Tıkanıklığı Açma

Başakşehir lavabo tıkanıklığı, kullanım şekline bağlı olarak farklılık göstermektedir. Banyo lavaboları saç, sakal kılları ve sabun atıklarından tıkanırken, mutfak lavaboları yemek atıkları ve atık yağdan dolayı tıkanmaktadır.

Başakşehir lavabo tıkanıklığı açma işleminde; saç, sakal kılı, sabun atığı ve yemek atıklarından dolayı meydana gelen tıkanıklıklarda robot cihaz ile tıkanıklığa müdahale edilerek açılır.

Ancak lavabo tıkanıklığı Başakşehir ilçesinde atık yağdan dolayı tıkanmışsa, robot cihazla açılması mümkün değildir. Lavabo borusunun içinde biriken yağ, lavabo borusunun iç çeperine yapışarak borunun iç çapını daraltır. Bu sorun suyun akışını zorlaştırır ve tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Başakşehir lavabo tıkanıklığı açma işleminde, firmamız bu gibi sorunların çözümü için pimaş yıkama makinesi kullanmaktadır. Ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı ile bu sorunu tespit ederler. Müşterimize, sorunun sebebini ve çözüm yöntemini bildirirler. Müşterinin kabul etmesi durumunda pimaş yıkama işlemine geçilir.

Pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusu yüksek basınçlı su ile yıkanır. Bu işlem hattın uzunluğuna bağlı olarak bir – iki saat sürebilmektedir. Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile hattın içi tekrar kontrol edilir. İşlemi yapan personel, hattın tamamen temizlendiğine kanaat getirdiğinde pimaş yıkama işlemini sonlandırır.

Başakşehir tıkanıklık açma firması arıyorsanız, Protesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır. Firmamız, müşteri memnuniyetini dikkate aldığı için en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek