Gaziosmanpaşa Tıkanıklık Açma

Gaziosmanpaşa tıkanıklık açma çalışmaları firmamız tarafından 2003 yılından beri yapılan bir çalışmadır. Protesisat, Gaziosmanpaşa pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında kanal açma makinesi kullanarak tadilat sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Gaziosmanpaşa Pimaş Tıkanıklığı Açma

15 yıldır Gaziosmanpaşa ilçesinde hizmet veren Protesisat’ın en sık karşılaştığı tesisat sorunlarının başında pimaş tıkanıklığı gelmektedir. Tesisat sorunlarından pimaş tıkanıklığının sık yaşanmasının sebebi sık kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Gaziosmanpaşa pimaş tıkanıklığı denilince, evdeki bütün atık su tesisatları aklınıza gelebilir. Tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığının yanı sıra ana gider hattı tıkanıklığı, banyo gideri tıkanıklığı, duşa kabin tıkanıklığı, balkon gideri tıkanıklığı ve yağmur oluğu tıkanıklığı pimaş tıkanıklığının yaşandığı yerlerdir.

Balkon gideri tıkanıklığı ile yağmur oluğu tıkanıklığı birbiri ile bağlantılı tıkanıklık olaylarıdır. Çünkü çoğu binalarda, balkon giderleri yağmur oluklarına bağlı olur. Yağmur oluğu tıkanıklığı ve balkon gideri tıkanıklığı çoğunlukla sonbahar aylarında yaşanan bir tesisat sorunudur. Sonbahar aylarında yaprakların dökülmesi sonucu meydana gelen tıkanıklıklar robot cihazla açılmaktadır.

Protesisat, Gaziosmanpaşa pimaş açma çalışmalarını robot cihazla gerçekleştirir. Bu sayede tıkanıklık açılırken boruya hiçbir zarar verilmez. Ayrıca Gaziosmanpaşa pimaş tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında, pimaş borusunun sökülmesine de gerek kalmaz.

Pimaş tıkanıklığı, Gaziosmanpaşa ilçesinde ana gider hattında meydana geldiğinde tıkanıklığın açılması biraz daha zaman almaktadır. Çünkü binaların ana gider hatlarının tıkanma sebepleri farklılık göstermektedir. Ana gider hattı tıkanıklığının sebeplerinden ilki; kullanım hatalarından kaynaklanmaktadır.

Kullanıcıların pimaş borusuna bilerek veya bilmeyerek attıkları atıklar ana gider hattını tıkayabilmektedir. Ana gider borusunun tıkanmasının diğer bir sebebi ise; pimaş borusunun çökmesi diyebiliriz. Pimaş borusundaki çökme sorunu genellikle, borunun toprak altından geçen kısmında meydana gelir.

Ana gider borularının binadan sonra logar kuyusuna kadar olan kısmı toprak altında geçer. Bu kısımlara bazen künk boru takılır. Künk borular betondan yapılan borulardır. Kalitesiz borular olursa, durmadan suya maruz kaldığı için zamanla çürür ve üstündeki toprağın basıncına dayanamayarak çöker. Bu çökme sonucunda ana gider borusunun içi beton parçaları ve toprakla dolar.

Gaziosmanpaşa pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi incelenir. Borunun içi kameralı görüntüleme cihazı ile incelenmeden direkt robot cihaz ile müdahale etmek, Gaziosmanpaşa tıkanıklık açma çalışmalarını sekteye uğratır. Çünkü çöken boru yüzünden pimaş tıkanıklığı meydana gelmişse, robot cihazla yapılan müdahale hiçbir işe yaramaz boşuna zaman kaybına sebep olur.

Gaziosmanpaşa tıkanıklık açma çalışması yapan Protesisat, kameralı görüntüleme cihazı ile inceleme yaptıktan sonra tıkanıklık pimaş borusunun çökmesinden kaynaklanıyorsa robot cihaz kullanmaz. Ekiplerimiz, sorun hakkında müşteriye bilgi verir. Müşterinin kabul etmesi durumunda onarım ekiplerimiz ilgili adrese yönlendirilir.

Onarım ekiplerimiz adrese geldiğinde toprağı kazarak pimaş borusuna ulaşırlar ve çökmüş olan pimaş borusunu sökerek yenisi ile değiştirirler. Gaziosmanpaşa tıkanıklık açma çalışması tamamlandıktan sonra yapılan onarım garanti altına alınır.

Gaziosmanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında da kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, tuvalet tıkanıklığının sebebi tespit edilir ve duruma göre tıkanıklığa müdahale edilir.

Tuvalet tıkanıklığı, yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa tıkanıklık, kanal açma makinesi ile açılır. Kanal açma makinesinin özel yayı, pimaş borusunun içinde dönerek ilerler. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan cisimleri açar. Robot cihazın yayı özel olduğu için Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma çalışması sırasında pimaş borusuna hiçbir zarar gelmez.

Gaziosmanpaşa tuvalet açma çalışması sırasında, tuvalet tıkanıklığının sebebi yabancı bir cisim değil de pimaş borusunun eğiminden kaynaklanıyorsa kanal açma makinesi kullanılmaz. Çünkü robot cihaz, pimaş borusunun eğiminden kaynaklanan tıkanıkları ancak geçici olarak açar. İlerleyen dönemlerde tuvalet tıkanıklığı tekrar yaşanır.

Protesisat sorunun kaynağına inerek kesin çözümler üretmeye çalışan bir firmadır. Pimaş borusunun eğim sorunu varsa müşteriye sorun hakkında bilgi verilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak pimaş borusunda onarım çalışmaları yapılır. Onarım ekiplerimiz, pimaş borusunun onarımını yaparak garanti altına alırlar.

Gaziosmanpaşa Lavabo Tıkanıklığı Açma

Gaziosmanpaşa lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları da çoğunlukla robot cihazla yapılmaktadır. Ancak bazı lavabo tıkanıklığı çeşitleri vardır ki kanal açma makinesinin hiçbir faydası olmaz.

Mutfak lavabolarında meydana gelen tıkanmaların bir kısmı, boru içindeki atık yağdan kaynaklanır. Bulaşık yıkanırken, sıcak suyun etkisi ile bulaşıktan çözünen yağ lavabo borusuna girer ve lavabo borusuna yapışır.

Lavabo borusuna yapışan yağ bir süre sonra kireç benzeri sert bir yapıya dönüşür. Kısa sürede müdahale edilmezse, bu sertleşmiş yağ tabakası borunun çapını daraltır ve atıkların geçmesini engeller. Bu sebeple tıkanıklık olayı yaşanmasına sebep olur.

Gaziosmanpaşa lavabo açma çalışmalarında, lavabonun yağlandığı tespit edilirse pimaş yıkama işlemi önerilir. Pimaş yıkama işlemi ile lavabo borusundaki yağın tamamı temizlenebilmektedir.

Pimaş yıkama makinesi ile yapılan pimaş yıkama işlemi borunun uzunluğuna bağlı olarak birkaç saat sürebilir. Pimaş yıkama işlemi tamamlandıktan sonra, yeni lavabo borusu döşenmiş gibi tertemiz olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek