Bahçelievler Tıkanıklık Açma

Bahçelievler tıkanıklık açma için Protesisat haftanın yedi günü hizmet vermektedir. Kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz ile hizmet veren firmamız, Bahçelievler pimaş açma işlemi sırasında evinizin hiçbir yerine zarar vermemektedir.

Bahçelievler Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde en sık kullanılan alanlardan biri olan lavabolar, en sık tıkanan tesisat sistemlerinden biridir. Lavaboların tıkanmasında en büyük pay sahibi lavaboyu kullanan kişilerdir. Bazen de usta hatalarından kaynaklanan sorunlardan dolayı da lavabolar tıkanabilmektedir.

Bahçelievler lavabo tıkanıklığının en sık görüldüğü durumlardan biri; lavaboya atılan katı cisimlerin pimaş borusunu tıkamasından kaynaklanmaktadır. Katı cisimler, lavabo borusunun önünü tıkayarak suyun akışını ya yavaşlatır ya da hiç akmamasına sebep olur. Lavabodaki suyun yavaş akması da tıkanıklık belirtisidir.

Bahçelievler lavabo açma işleminde Protesisat bu gibi tıkanıklıkları robot cihazla açmaktadır. Robot cihazı kullanmadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmamız, lavabo tıkanıklığının sebebini kameralı görüntüleme cihazı ile kesin olarak belirlemiş olur. Lavabonun tıkanmasının sebebi borunun tıkanmasıysa robot cihaz ile müdahale edilerek lavabo tıkanıklığı kısa sürede açılır. Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi tekrar kontrol edilir. İkinci kontrolün yapılmasının sebebi, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığından emin olmak içindir. Çünkü tıkanıklık tamamen açılmamışsa, robot cihaz ile ikinci bir kez daha müdahale edilir. Tıkanıklık tamamen açılana kadar işlem devam eder.

Bahçelievler lavabo tıkanıklığı açma işleminde robot cihazın kullanılmadığı durumlarda vardır. Bu durumların başında, lavabo borusunun yağlanması gelmektedir. Bu sorun en çok mutfak lavabosunda meydana gelir. Mutfak lavabosunun bağlı olduğu diğer gider pimaş borularında da aynı sorun söz konusu olabilir. Bahçelievler pimaş açma işleminde bu gibi sorunlarda robot cihaz kullanılırsa, robot cihaz boru içindeki yağı sökemez ve tıkanıklık sorunu geçici olarak çözülmüş olur.

Protesisat, Bahçelievler tıkanıklık açma işleminde bu gibi sorunlarla karşılaştığında pimaş yıkama makinesi ile soruna müdahale eder. Pimaş yıkama makinesi lavabo borusunun içindeki yağı tamamen temizler ve boru ilk günkü gibi tertemiz olur.

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığına göre daha rahatsız edici bir tesisat sorunudur. Çünkü tuvalet tıkanıklığında tuvaletin taşması ve eve kötü koku girmesi gibi birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır.

Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı yaşandığında, yukardaki olumsuzluklardan hemen kurtulmak isteyen ev sahipleri kendi imkânları ile tuvalet tıkanıklığına müdahale etmek isterler. Ancak evde yeterli imkânlara sahip olmayan ev sahipleri çoğu zaman, yaptıkları müdahalelere rağmen tuvalet tıkanıklığını açamazlar.

Tuvalet tıkanıklığının sebebi yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa ve bu cisim tuvaletin giriş kısmına yakınsa, bir tel yardımı ile tıkanıklık açılabilir. Ancak çoğu tıkanıklık daha derinlerde meydana gelir ve ev sahiplerinin bütün cabaları boşa gider.

Protesisat, Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, tıkanıklığın sebebi ve ne kadar derinde olduğu tespit edilir. Tuvalet tıkanıklığı, pimaş borusunun önünü tıkayan yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa robot cihaz ile tuvalet tıkanıklığı kısa sürede açılır. Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar kontrol edilir. Tıkanıklığın tamamen açıldığından emin olmak için ikinci bir kontrolün yapılması şarttır.

Ancak tuvalet tıkanıklığı Bahçelievler ilçesinde her zaman yabancı bir cismin tuvalet borusunun önün tıkamasından kaynaklanmaz. Tuvalet borusu döşenirken, suyun akışını kolaylaştırmak için belli bir oranda pimaş borusuna eğim verilir. Usta hatalarından dolayı bazı istisnai durumlarda pimaş borusuna yeterli oranda eğim verilmez. Bu durumda tuvalet tıkanıklığının sık sık yaşanmasına sebep olur.

Kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi incelenirken, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığı da tespit edilir. Bu gibi bir sorunla karşılaşıldığında robot cihaz kullanılmaz.

Tespit edilen sorun ev sahibine söylenir ve pimaş borusunun sökülüp yeniden uygun eğimde döşenmesi gerektiği bilgisi verilir. Müşteri kabul ederse, Protesisat’ın onarım ekipleri adrese yönlendirilir.

Onarım ekiplerimiz, yılların deneyimine sahip yaptıkları işlerde uzman olan kişilerden oluşur. Özenle eski pimaş borusunu söküp yeniden olması gerektiği gibi döşerler. Pimaş borusunun eğim sorununu çözdükten sonra fayansları döşerler ve kullanıma hazır şekilde teslim ederler.

Protesisat tarafından yapılan onarımlar bir yıl boyunca garanti altında alınmaktadır. Çıkacak bütün sorunlar firmamız tarafından ücretsiz olarak giderilir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek