Silivri Su Kaçağı Tespiti

Silivri’de su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında en çok tercih edilen Protesisat, akustik dinleme cihazı, kameralı görüntüleme cihazı, termal kamera ve nemölçer cihazları ile çalışma yapılan ortamda hiçbir yere zarar vermeden, Silivri su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Dinleme Yöntemiyle Silivri Su Kaçak Tespiti

Su kaçağının belki de en sık meydana geldiği tesisat, temiz su tesisatıdır. Temiz su tesisatında bu kadar fazla su kaçağının meydana gelmesinin sebebi, usta hataları ve malzeme kalitesine bağlanabilir.

Usta hatalarında dikkat çeken nokta, temiz su tesisatında boruları birleştirmek için kaynak yapılan kısımda karşımıza çıkar. Kaynak yapma çalışması basit gibi görünse de hassas ve deneyim gerektiren bir çalışmadır. Kaynağı yapan usta, boruların birbirini tutmasını sağlamak için belli bir oranda boruyu ısıtması gerekir. Borunun ısıtılma oranı çok önemlidir. Çünkü boru az ısıtılırsa, ek yapılırken borular birbirini tutmaz ve Silivri su kaçağı yaşanmasına sebep olur.

Boru çok ısıtılırsa eriyen boruda yanma meydana gelir ve yine birleştirilen borular birbirini tutmaz. Temiz su tesisatındaki basıncın yüksek olduğu saatlerde, (bu saatler genelde gece vakitlerin olur) kaynak yapılan noktada su kaçağı meydana gelir.

Usta hatalarının sebep olduğu bir diğer sorun ise; kaynak sırasında kullanılan maşonun yamuk takılmasıdır. Suyun basıncı yükseldiğinde yamuk takılan maşondan su kaçağı meydana gelir.

Protesisat bu tür su kaçaklarını tespit ederken akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Akustik dinleme cihazı sayesinde, su kaçağının olduğu nokta tespit edilir. Silivri su kaçak tespiti süresi kısalır. Hem ev sakini hem de firmamız zamandan tasarruf sağlamış olur. Akustik dinleme cihazının bir diğer avantajı da su kaçağı tespiti sırasında evinizin hiçbir duvarına zarar verilmez. Çünkü akustik dinleme cihazı sayesinde, çekiçle veya matkapla su kaçağını tespit etmeye gerek kalmaz. Su kaçağının sesini dinleyerek tespit etmeyi sağlayan akustik dinleme cihazı ile en ufak bir gürültü meydana gelmez.

Akustik dinleme cihazıyla Silivri su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra su kaçağının onarılması gerekir. Onarım çalışmasında da sanıldığı gibi ortalık kırılıp dökülmez. Silivri su kaçak tespiti noktasal olarak yapıldığı için, tespiti yapan personelin çalışma yapacağı kadar bir alan açılır. Bu alan gelende bir fayansın boyutlarını aşmayacak büyüklükte olur. Tesisat işlerinde uzman olan personelimiz, sorunlu olan boruyu onardıktan sonra açtığı kısmı kapatır ve kullanıma hazır bir şekilde çalışmayı sonlandırır.

Görüntülü Silivri Su Kaçağı Tespiti

Temiz su borusunda su kaçağı meydana geldiği gibi pis su boruların da su kaçağı meydana gelmektedir. Pis su borularında meydana gelen su kaçakları da genelde ustaların dikkatsizliğinden kaynaklanan hatalardan dolayı meydana gelir.

Yapı inşaat halindeyken, pis su boruları döşenir. İnşaat ortamının karmaşıklığından dolayı bazen pimaş boruları devrilir ve fark edilmeyen çatlaklar oluşur. Bu çatlaklardan ilerleyen zamanlar su kaçağı meydana gelir.

Silivri su kaçak tespiti yapan Protesisat, pis su tesisatındaki su kaçağını tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi incelenir. Pimaş borusunun içi incelenirken, su kaçağının sebebi rahatlıkla tespit edilir.

Su kaçağı, pimaş borusunun çatlamasından meydana gelebileceği gibi lavabo açıcı kullanımı sonucu da meydana gelebilmektedir. Lavabo açıcının sık kullanıldığı yerlerde pimaş borusunda erimeler meydana gelir.

Lavabo açıcı, tıkanıklığı açmada etkili olabilmesi için su ile temas ettiğinde kimyasal tepkimeye girer. Kimyasal tepkime sonucunda ısı açığa çıkar. Bu ısı sayesinde tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanır veya erir. Böylece tıkanıklık açılır. Ancak lavabo açıcı, pimaş borusunun giriş kısmından itibaren su ile tepkimeye girmeye başlar. Pimaş borusuna giriş kısmından itibaren zarar vermeye başlar. Sonuçta pimaş boruları da plastikten yapılmıştır ve lavabo açıcının açığa çıkardığı ısıdan etkilenir.

Lavabo açıcının sık kullanıldığı yerde, pimaş borusunun büzüştüğü görülmüştür. Kullanıma devam edilirse nihayetinde meydana gelen ısının etkisi ile pimaş borusu erimeye başlar.

Pimaş borusundaki tüm bu sorunlar kameralı görüntüleme cihazı ile inceleme yapılırken tespit edilebilmektedir. Tespit işleminden sonra pimaş borusuna müdahale edilip Silivri su kaçağının giderilmesi gerekir. Ancak pimaş boruları, temiz su boruları gibi tamir edilemez. Pimaş borusunda çatlak veya kırık varsa borunun değiştirilmesi gerekir.

Protesisat’ın onarım ekipleri, sorunlu olan boruları değiştirerek kullanıma hazır halde sizlere teslim ederler.

Silivri’de su kaçak tespiti yapan firmamız, en uygun fiyatlarla Silivri su kaçağı tespitini yapmaktadır. Üstelik su kaçağı tespiti sırasında evinizin veya iş yerinizin hiçbir yerine zarar verilmez. Servis talebinde bulunduğunuzda, ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek