Arnavutköy Pimaş Tıkanıklığı Açma

Arnavutköy pimaş tıkanıklığı açma eski dönemlerde olduğu gibi mahalle tesisatçılarına yaptırılmamaktadır. Çünkü mahalle tesisatçıları cihaz kullanmadan bu çalışmayı yaparken günlerce uğraşırlardır. Protesisat, özel tıkanıklık açma cihazları ile Arnavutköy tıkanıklık açma çalışmalarını yaparken, pimaş borusuna zarar vermeden ve hiçbir yeri kırmadan en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Arnavutköy Tıkanıklık Açma

Arnavutköy tıkanıklık açma çalışması yapılırken, birden fazla cihaz kullanılmalıdır. Oysa Arnavutköy tıkanıklık açma firması olan birçok firma sadece robot cihaz kullanarak Arnavutköy pimaş tıkanıklığı açma çalışmasını gerçekleştirir.

Sadece robot cihaz kullanılarak Arnavutköy pimaş açma çalışması yapmak geçici bir tıkanıklık açma çalışması olur. Çünkü tıkanıklık olayı her zaman aynı sebeplerden dolayı meydana gelmez. Tıkanıklığa sebep olan durumlar farklılık göstermektedir ve her tıkanıklık açma sorunu robot cihaz ile çözülemez.

Arnavutköy Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı; borunun önünü tıkayan yabancı bir cisimden, pimaş borusunun yetersiz eğiminden, pimaş borusunun çökmesinden, lağım kuyusunun dolmasından ve pimaş borusunun yağlanmasından dolayı meydana gelmektedir.

Robot cihaz, borunun önünün yabancı bir cisim tarafından kapmasından kaynaklanan tıkanmalarda kullanılır. Ayrıca borunun önünü tıkayan cisme direkt robot cihaz ile müdahale edilmesi de yanlış bir uygulamadır. Çünkü tıkanıklığın türüne bağlı olarak robot cihaz kullanılır.

Tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanabilir bir cisimse eğer, robot cihazın ucuna cismin parçalanmasını sağlayacak aparat takılmalıdır. Aksi durumda cismi çıkarmak için zaman israfı yaşanır. Aynı şekilde, cisim parçalanmayacak bir cisimse çekip çıkarılabilmesi için robot cihazın ucuna farklı aparat takılır.

Tüm bunların tespit edilebilmesi için, Arnavutköy pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılmalıdır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cismin türü belirlenir veya tıkanıklığın neden kaynaklandığı belirlenir.

Yukarıda tıkanıklık nedenlerini yazmıştık. Arnavutköy pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında, pimaş borusunda çökme meydana gelmişse robot cihaz kullanılmaz. Çünkü çöken pimaş borusunun içine toprak girer. Bu durum genellikle ana gider hattı tıkanıklığında meydana gelir. Özellikle toprak altından lağıma kadar giden kısımda bu tür sorunlar yaşanır.

Arnavutköy pimaş açma çalışması sırasında böyle bir sorunla karşılaşılırsa Protesisat’ın onarım ekipleri olaya müdahale eder. Onarım ekiplerimiz uzman kişilerden oluşur ve ana gider hattı sorunlarını giderme konusunda deneyimlidirler. Arnavutköy pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında pimaş borusu çökmüşse pimaş borusu sökülüp yenisi ile değiştirilir. Böylece geçici çözüm üretmek yerine kalıcı çözüm üretilmiş olunur.

Arnavutköy pimaş tıkanıklığı açma çalışmasında yaşanılan bir diğer sıkıntı ise logar kuyusunun dolmasıdır. Logar kuyusu dolduğu için, pimaş borusu içindeki su geri teper ve en yakın tuvalette taşma yaşanır.

Logar kuyusunun dolmasının sebebi, rögar kuyusunun bakımının yapılmamasından kaynaklanır. Birçok bina yönetimi rögar kuyusunun bakımını umursamaz ta ki ciddi bir sorun yaşanana kadar. Logar kuyusu dolduğunda, kuyunun kapağı açılıp özel cihazlarla temizlenmelidir.

Logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, Protesisat detektör ile rögar kuyusunun yerini tespit etmektedir. Kanal açma makinesinin ucuna sonda verici takılarak pimaş borusundan içeri sokulur. Toprağın üstünde ise detektör ile sonda vericinin sinyallerini takip eden biri bulunur. Bu sayede rögar kuyusunun yeri tespit edilir.

Arnavutköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Arnavutköy tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığından sonra en sık tıkanıklık yaşanan kısımlardandır. Tuvaletler çoğunlukla atılan cisimlerden dolayı tıkanır.

Tuvaletler kullanılırken, tuvalete atılan tuvalet kâğıtları kalitesiz olursa tuvaletin tıkanmasına sebep olur. Tuvalet tıkanıklığı oluşmaya başladığında suyun akışı yavaşlar. Bu durumda müdahale edilmezse, tıkanıklık meydana gelir.

Protesisat, Arnavutköy tuvalet tıkanıklığı açma çalışmalarında robot cihaz ve kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Robot cihaz kullanılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi incelenir.

Tıkanıklığın neden kaynaklandığı, eğer atıklardan dolayı tıkanma meydana geldiyse atığın cinsi gibi faktörler kameralı görüntüleme cihazı ile belirlenir. Tıkanıklık yabancı bir cisimden dolayı meydana gelmişse, robot cihaz ile müdahale edilerek açılır. Robot cihaz, tıkanıklık açmak için tasarlanmış bir cihaz olduğu için pimaş borusuna zarar vermez.

Arnavutköy Lavabo Tıkanıklığı Açma

Arnavutköy lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları bazen diğer tıkanıklık açma çalışmalarından farklı olur. Lavabolar evimizde en sık kullanılan alanlar olduğu için, sık tıkanır.

Banyo lavaboları ile mutfak lavabolarının tıkanma nedenleri farklıdır. Banyo lavaboları kullanım amacına bağlı olarak, sakal, saç ve sabun kalıntılarından dolayı tıkanır. Bu tür tıkanıklıklarda robot cihaz ile müdahale edilir ve Arnavutköy lavabo tıkanıklığı açma çalışması kısa sürede tamamlanır.

Mutfak lavabolarında ise yağlanma sorunu sık görülür. Arnavutköy lavabo açma çalışmalarında, lavabo borusunda yağlanma varsa robot cihaz ile müdahale edilmez. Robot cihaz, lavabo borusundaki yağa etki etmez. Bu tür sorunların kesin çözülebilmesi için pimaş yıkama çalışması yapılmalıdır.

Protesisat, pimaş yıkama makineleri ile lavabo borularındaki yağı temizler. Pimaş yıkama makinesinin hortumu lavabo borusundan içeri sokulur. Hortumun ucundaki özel aparat, çevresine 360 derece tazyikli su püskürtür. Bu basınçlı su sayesinde lavabo borusundaki yağ temizlenir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek