Büyükçekmece Tıkanıklık Açma

Büyükçekmece tıkanıklık açma işlemi için kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz kullanan Protesisat, kırma – dökme meydana gelmeden evinizde tadilat ortamı oluşturmadan en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Büyükçekmece

Büyükçekmece tuvalet tıkanıklığı açma işlemini 2003 yılından beri gerçekleştiren firmamız, Büyükçekmece tıkanıklık açma firmaları arasında en çok tercih edilen firmadır. En çok tercih edilen firma olmamızın sebebi, müşteri memnuniyetini dikkate alarak en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti sunmaya çalışmamızdır.

Büyükçekmece tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde, çoğumuz kendi imkânlarımızla tuvalet tıkanıklığını açmaya çalışırız. Ancak tuvalet tıkanıklığının bazı çeşitleri vardır ki kendi imkânlarınızla açmanız mümkün değildir. Profesyonel bir firmanın olaya müdahale etmesi gerekir.

Büyükçekmece tuvalet tıkanıklığında basit tıkanıklık denilen, tuvaletin girişine yakın noktada ve organik atıklardan dolayı meydana gelmiş tıkanıklıkları elinizdeki imkânlarla açabilirsiniz. Bu gibi tıkanıklıklarda bir tel yardımı ile veya bir elbise askını düzleştirerek açabilirsiniz.

Tıkalı tuvaleti açmak için kesinlikle lavabo açıcı kimyasal kullanmayınız. Lavabo açıcılar güçlü asitlerden meydana gelir. Size ve çevrenize verdiği zararların yanı sıra pimaş borularına da ciddi zararları bulunmaktadır. Lavabo açıcıların sık kullanıldığı yerlerde pimaş borularında büzüşmeler meydana gelir. Büzüşen pimaş borusunun içi girintili çıkıntılı olur. Bu durum suyun akışını zorlaştırır ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Basit tuvalet tıkanıklıkları dışında kendi çabalarınızla açamayacağınız tıkanıklık çeşitleri de bulunmaktadır. Büyükçekmece tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren Protesisat, bu tür tıkanıklıkları açmak için kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz kullanmaktadır.

Büyükçekmece tıkalı tuvalet açma işlemi yapan ekiplerimiz, tuvalet tıkanıklığını açmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebini ve ne kadar derinde olduğunu tespit ederler. Tıkanıklığın sebebi yabancı bir cismin borunun önünü tıkamasından kaynaklanıyorsa, robot cihaz ile tıkanıklığa müdahale edilir.

Robot cihazla tıkalı tuvalet açıldıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi tekrar kontrol edilir. İkinci kontrolün amacı; tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını ve tıkanıklık dışında tuvalet borusunda başka sorun olup olmadığını tespit etmek içindir.

Büyükçekmece tuvalet açma işlemi yapılırken, kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrollerde tuvalet tıkanıklığının sebebi bazen tuvalet borusunun eğiminin yetersiz olmasından kaynaklanır. Tuvalet borusunun eğiminin yetersiz olması, usta hatasından kaynaklanan bir durumdur. Bu sorundan dolayı suyun akışı yavaş olur veya hiç akmaz ve bu durum sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Büyükçekmece tıkanıklık açma işlemi yapılırken böyle bir durumla karşılaşılırsa, robot cihaz kullanılmaz. Çünkü robot cihazla müdahale edilse bile tıkanıklık geçici olarak açılacaktır ve ilerde tıkanıklık sorunu tekrar yaşanacaktır.

Yetersiz eğimi bulunan tuvalet borularında, tuvalet borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Büyükçekmece tuvalet tıkanıklığı açma firması olan Protesisat, bu gibi durumlarda onarım ekiplerini ilgili adrese yönlendirerek sorunu kesin yöntemlerle çözmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Büyükçekmece

Büyükçekmece lavabo tıkanıklığı açma işlemi yapılmadan önce mutlaka lavabo tıkanıklığının sebebi tespit edilmelidir. Çünkü lavabo tıkanıklığı bazen atık yağın lavabo borusunda birikmesinden dolayı meydana gelebilmektedir.

Atık yağdan dolayı lavabo tıkanması genellikle mutfak lavabolarında yaşanır. Ancak atık su tesisatının yapısına göre lavaboya dökülen atık yağlar tuvalet tıkanıklığına da sebep olabilmektedir.

Büyükçekmece lavabo açma işlemi yapılırken lavabo tıkanıklığının sebebi atık yağ ise, robot cihaz kullanmanın bir anlamı olmaz. Çünkü robot cihaz, lavabo borusunun içindeki yağı sökemez. Robot cihaz kullanılırsa tıkanıklık geçici olarak açılır kısa süre sonra lavabo tıkanıklığının tekrar meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Protesisat, Büyükçekmece lavabo tıkanıklığı açma işleminde böyle bir sorunla karşılaştığında pimaş yıkama makinesi ile lavabo borusunu yıkayıp yağdan arındırır. Pimaş yıkama işlemi yapan deneyimli ekiplerimiz, yıkama işlemini bitirdikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunu tekrar kontrol ederler. Lavabo borusundaki yağ tamamen temizlenene kadar pimaş yıkama işlemini sonlandırmazlar.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Büyükçekmece

Büyükçekmece pimaş tıkanıklığı açma işlemi, tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı açma işlemine göre biraz daha farklılık göstermektedir. Çünkü pimaş tıkanıklığı denilen olay genellikle binaların ana gider hatlarında meydana gelen tıkanıklık çeşididir.

Binaların ana gider hatlarında meydana gelen tıkanıklıklar, yabancı bir cismin pimaş borusunda tıkanıklığa sebep olabileceği gibi, pimaş borusunda çökme ve logar kuyusunun dolmasından da kaynaklanabilmektedir.

Büyükçekmece pimaş açma işleminde kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi kontrol edildikten sonra tıkanıklığa müdahale edilir. Pimaş borusunda çökme meydana gelmişse, robot cihaz kullanılmaz. Aksine pimaş borusu sökülüp yenisi ile değiştirilir.

Büyükçekmece pimaş tıkanıklığı logar kuyusunun dolmasından kaynaklanmışsa, onarım ekiplerimiz logar kuyusunun içindeki pisliği temizler ve yıkar.

Büyükçekmece tıkanıklık açma hizmeti almak istiyorsanız ve kırma dökme olmasından korkuyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelerek hemen çalışmalara başlamaktadırlar.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek