Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvaletler, birçok nedenden dolayı tıkanabilmektedir. Bazen yanlışlık sonucu atılan cisimler ya da kireçlenme nedeni ile tuvalet tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Peki, tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Profesyonel bir tesisatçı çağırmadan da tuvaletlerin açılması mümkündür. “Alaturka” olarak nitelendirilen tuvaletler ya da klozetlerde tıkanıklık sorunu meydana geldiğinde, nalburlarda edinilebilen pompalarla açılabilmektedir.

Ancak bu pompanın, lavabolar için kullanılabilecek boyutlarda olanları bulunduğu gibi, tuvaletler için tasarlanmış büyük ebatlı olanları da vardır. Bunların fiyatları da oldukça ekonomiktir.

Satın alınan bu pompa ile tuvalete basınç uygulandığında, eğer tıkanıklık büyük boyutlarda açılabilmektedir. Bu işlemden sonuç alınamadığında bir tel yardımı ile tuvaletin açılabilmesi mümkündür.

Tuvalet Tıkanıklığı Tel İle Açılmaya Çalışılabilir

Tel yardımı ile tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Öncelikle bir yapı marketten ya da nalburdan lavabo açma teli temin edilmelidir. Bu tel tuvalet giderinden içeri sokulup çevrilerek ve ileri geri hafifçi hareket ettirilerek tıkanıklığa nerden olan cisim çekmeye çalışılır.

Bu işlemin uygulanması sırasında asit bazlı bir kimyasal kullanılarak tıkanıklığa neden olan cismin yumuşatılması sağlanabilmektedir. Yapılan bu işlemden sonuç alınmadığında da gelişmiş teknolojilerle hizmet veren tesisatçılardan destek istenmesi tavsiye edilmektedir.

Bu tesisatçılar, cihazla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti sunarak tıkanıklık sorunu neden kaynaklanırsa kaynaklansın ortadan kaldırmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açılmaktadır

Klasik yöntemlerde tıkalı tuvalet açılmaya çalışıldığında tek yol tuvaleti kırmaktır. Çünkü evde bireysel olarak yapılan uygulamalar sonuç vermemiştir.

Bu nedenle muhtemelen çok daha sert bir cisimden dolayı tıkanıklık sorunu meydana gelmiştir. Klasik yöntemle hizmet veren tesisatçıların tek yapabileceği işlem, tuvaleti kırmaktır. Sorun klozette meydana gelmişse klozeti yerinden söktükten sonra yine gider borusunun bulunduğu alanın kırılması gereklidir.

Peki, kırmadan tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Bunun için özel olarak geliştirilmiş robot tıkanıklık açma cihazı bulunmaktadır. Kurumsal hizmet veren tesisatçıları, profesyonel teknik destek ekibi ile tüm tuvalet tıkanıklıklarını kırmadan açmaktadır.

Ancak işlem başlamadan önce sorunun nedeni ve kaynağının tespit edilmesi gereklidir. Teknik destek ekibi, bunun için kameralı cihazlar kullanmaktadır. Cismin yapısı ve yeri tespit edildikten sonra da robot cihazları kullanarak tuvalet tıkanıklığı sorununu kısa bir süre içinde ortadan kaldırmaktadır.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek