Pro Tesisat su kaçağı bulma konusunda uzman ekibi ve profesyonel cihazlarıyla hizmetinizdedir.

avrupa yakası şube telefonu
avrupa yakası şube telefonu

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolar ev ve işyerlerimizde en sık kullandığımız alanlardan biridir. Lavabolarımız zaman zaman tıkansa da lavabo tıkanıklığı giderici kimyasallar kullanarak açabiliriz. Ancak bir noktadan sonra lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir yanıt bulamaz hale geliriz. Çünkü artık yemek artıklarından, yağ ve atık sıvılardan dolayı lavabo giderinin içi tıkanmış ve boru içinde katmanlar oluşmuştur. Bu noktadan sonra lavabo giderini kimyasallar ile açmak mümkün değildir. Bu noktada yapılması gereken mekanik müdahaledir. Yani makine ile lavabo gideri açılmalıdır. Mekanik müdahale ile açılmayan lavabo gideri bulunmamaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo açıcı kullanmak en çok bilinen yöntemdir. Ancak lavabo açmak lavabo giderinde buluna hafif yağları ve birikmiş pelteleri söker. Bunların haricinde lavabo açıcıların faydası yoktur. Kısacası lavabo açıcıları kullanmalısınız ancak bir noktadan sonra lavabo açıcılar lavabo giderini açamaz. Başka bir yöntem de eski usul modası geçmiş bir yöntemdir. Bu yöntem başarılı olabilir ancak eviniz mahvolur ve çok masraf etmiş olursunuz. Bu yöntem tıkanıklıkları kırıp dökerek açmaktır. Bunun için lavabo borusunun gittiği tüm duvar ve zemin kırılır. Kırılan yerlere tekrar tesisat döşenir. Tekrar harç dökülür tekrar fayans döşenir. Tüm bunlar yapılırken mutfağınız kullanılmaz hale gelir ve bir süre mutfağınıza ya da banyonuza giremezsiniz. Üstelik bu yöntem oldukça da pahalıdır.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir soruna gelince yağ çözücü kimyasallar ile lavabonuzu açamadıysanız bize ulaşmanız yeterlidir. Çünkü artık devreye makinelerin girmesi gerekir. Lavabo açma makinesi ile giderin içi kontrol edilmeli, lavabo borularında, pis su giderlerinde bulunan tüm yabancı cisimler çıkarılmalıdır. Lavabo açma makineleri özel kameralı sistemleri sayesinde en küçük boruların dahi içini görebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Mutfak lavabosu ya da banyo lavabosu olsun tüm lavabo tıkanıkları lavabo açma makineleri ile açılmaktadır. Bu makineler tesisatınıza zarar vermeden etrafı kırmanda dökmeden boru içinden ilerleyerek tıkanıklığı bulur ve tıkanıklık sorununuzu kesin olarak çözer.

Mutfak lavabo tıkanıklığı

Mutfak lavabo tıkanıklığı

Klozet tıkanıklığı açma

Klozet tıkanıklığı açma

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı açmada aynı lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinde olduğu gibi makine ile yapılmaktadır. Ancak klozet ile lavabo için kullanılan tıkanıklık açma makineleri farklıdır. Klozet tıkanıklığı açma makineleri daha geniş borular için tasarlanmıştır. Çok daha güçlü makinelerdir. Bu makinelerin ucundaki aparatlar tıkanıklık türüne göre değiştirilebilmektedir. Sert tıkanıklıklar için kırıcılar yumuşak tıkanıklıklar için sarıcı apartlar takılabilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları, lavabonun cinsine işin zorluğunuza ve süresi göre değişmektedir. Eğer lavabo tıkanıklığı açma fiyatları hakkında ön bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Lavabo Açma Makinesi

Lavabo açma makinesi farklı model ve markalarda üretilmektedir. Bu makinelerin temel amacı lavabo tıkanıklıklarını açmaktır. Lavabo tıkanıklığı açma makinesi ile tüm lavabo tıkanıklıkları açılabilir.

Etiketler:

REFERANSLAR

  • Türkiye Finans
  • Yurtiçi Kargo
  • İnnovia
  • Garanti Bankası
  • Viaport Marina