Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar İstanbul’un çok hızlı gelişen ilçelerinden birisidir. Hatta İstanbul’un en yoğun nüfusuna sahip ilçesidir. 1992 yılına kadar Bakırköy’e bağlı olan Bağcılar ilçesi, bu tarihten sonra ayrılarak ayrı bir ilçe haline dönüşmüştür. Bağcılar ilçesi özellikle cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren Balkan kaynaklı göçmenlere ev sahipliği yapmıştır. Balkan göçmenlerinin özellikle Bulgaristan Varna’dan gelen göçmenler yoğun olarak buraya yerleşmişlerdir.

İlçe 2000’lere kadar çarpık bir yapılaşmayla büyümüştür. Bu çarpık yapılaşmanın sonucunda ise birçok altyapı sorunu ortaya çıkmıştır. Altyapı sorunları ile birlikte su kaçağı sıkıntıları da ortaya çıkmıştır. Günümüzde Bağcılar su kaçağı tespiti konusunda en sık çalışma yapılan ilçelerin başında gelmektedir. Bağcılar su kaçağı tespiti çalışması eskiden çok ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı.

Su kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti bundan 10 yıl öncesine kadar duvarlar ve fayanslar kırılarak yapılırdı. Fayans ve duvar altından geçen borular ortaya çıkarılır. Boru tamamen yenisi ile değiştirilir böylece su kaçağı sorunu çözülmüş olurdu. Hatta bazı zamanlarda bu durum da işe yaramazdı çünkü yanlış boruların değiştirilmesi aynı duvar ve fayansların tekrar kırılmasına yol açardı. Ancak günümüzde durum değişti. Artık çok gelişmiş kameralı sistemler, sonar sistemler, suyu ve ısıyı ölçebilen termal makineler ile duvar veya fayans ardındaki borularda meydana gelen su kaçakları nokta atışı ile tespit edilebiliyor.

Tespit edilen bu su kaçakları sadece kaçağın olduğu nokta mümkün olduğunca küçük açılarak oradaki sızıntı gideriliyor. Böylece kırmadan dökmeden evin hiçbir yerine zarar vermende su kaçağı tespiti yapılmış ve tamir edilmiş oluyor. Bağcılar Su kaçağı Tespiti yaptırmak isteyenlerin firmamıza ulaşmalarını önemle rica ediyoruz. Çünkü alanında deneyimi olmayan Bağcılar bölgesinde çalışmayan onlarca tesisat firması, garantisiz iş yaparak hem vaktinizi hem de paranızı alıyorlar.

Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına iş yaptırmak istediğiniz firmanın sitesine bir göz atmanızı, referanslarına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Firmamız Bağcılar ilçesinde su arızası ile ilgili işler konusunda çok uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Bağcılar su kaçağı

Bağcılar su kaçağı

Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tamir Edilmezse Ne Olur?

Bağcılar zaten çarpık bir kentleşemeye sahip, bir de su sorunları ortaya çıkarsa komşularla sıkıntı yaşamanız kaçınılmazdır. Bu nedenle su sızıntısı ya da nem gördüğünüzde derhal kaliteli bir su kaçağı tespiti firması Bağcılar ilçesinden bulmanız ve yardım almanız gerekir.

Çünkü su kaçakları tespit edilmezse hem eviniz zarar görür hem de sızıntı tüm duvarı yumuşatır ve alt kata inmeye başlar. Üstelik bu sızıntılar tuvalet ya da banyo gibi yerlerde ise sıkıntı daha da büyüyecektir. Klasik yöntemlerle su kaçağı tespiti yaptırırsanız da hem vaktinizi hem de evinizi mahvetmiş olacaksınız. Bu yüzden doğru firmayı seçmek son derece önemlidir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek